Duyarlı Olmak İle İlgili Kompozisyon

Pazartesi, 14 Nisan 2014, 8:10 | Genel | 0 Yorum
by ozden

Duyarlı Olmak Hakkında Kısa Yazı, Duyarlı Olmak İle İlgili Kompozisyon

Duyarlı olmak, günlük hayatımızda karşılaştığımız herhangi bir olumsuzluk karşısında hassasiyet göstermek, Bu durumda aman canım bana ne demeyerek sorunları kendi sorunumuz gibi algılayabilmektir.

Duyarlı insanlara sahip olan toplumlar, her zaman daha gelişmiş ve daha huzurlu olarak bilinmektedir. Bu toplumlarda insanlar karşılarına çıkan sorunları kendi sorunları gibi kabul eder ve karşılarındaki kişilerle empati kurarak bu sorunun çözümü için mücadele eder. Duyarlı olmak bazen çok daha basite indirgenebilir. Örneğin yıpranmış ve tehlike taşıyan bir elektrik diğreğini yetkililere bildirerek tamir edilmesini sağlamak bir duyarlılıktır. Ya da düşkün bir insana yardım etmek de bir duyarlılık örneği kabul edilebilir.

İnsanın başına ne gelebileceği hiçbir zaman belli değildir. Yarın bizim de başımıza çok kötü şeyler gelebilir. Öyle bir durumda yalnız kalmak istemiyorsak bugün biz de duyarlı olarak ihtiyacı olan insanlara yardım etmeliyiz.

Duyarlı Olmak Ne Demektir Hakkında Yazılarınızı Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.