E-Okul Neden Sürekli Çöküyor

Cuma, 25 Kasım 2011, 8:34 | Bilgi Paylaşımı | 7 Comments
by admin

E-okul Veli Bilgilendirme sisteminin devreye girmesinden bu yana, yoğunluk olduğu dönemlerde sürekli hata verir olmuştur. Genel olarak baktığımızda e okul sistemi, okula kayıt dönemlerinde, dönem sonlarında, yazılı sınavları sonrasında,sınav sonucu(TEOG) açıklama zamanlarında  ya da MEB’in herhangi bir sınav başvurusu aldığı zamanlarda çöküyor. Çökmesinin temel sebebi, Milli Eğitim Bakanlığı’nın alt yapısının(server) henüz istenilen seviyeye ulaşmamasından kaynaklanıyor.

Hâl böyle olunca MEB’in serverler’ı zorlandığı anlarda e-okul veli bilgilendirme sistemi çare olarak devre dışı bırakılıyor. Yani e-okul sisteminin devre dışı kalması çoğu zaman MEB Teknoloji Genel Müdürlüğünün kontrolü altında olmaktadır.

Peki E-Okul Sisteminin Çökmemesi İçin Çare Yok mu?


Çaresi var. Çözüm, MEB’in teknolojik alt yapısının kapasitesi arttırmasından geçiyor. MEB, aradan bunca yıl geçmesine rağmen alt yapısı hiç geliştirmedi mi? Tabi ki geliştirdi ve sürekli geliştirmekte. Fakat bahsettiğimiz o yoğun dönemleri kaldırabilecek alt yapıya maalesef hâlâ ulaşılmış değil.

E Okul Giriş

Tagged with: ,

7 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "E-Okul Neden Sürekli Çöküyor"

 1. esma123 dedi ki:

  baya saçma hemde bu site düzgün işlemiycekse gerek yok hem velilerin teline msj bile atabiliyosunuz artık ne gerek var şimdi ???

 2. selim dedi ki:

  LMWERBA

 3. selim dedi ki:

  ALO DEVLET TELEFONDA ÇÖKTÜ YAHUUUUU

 4. mehmet dedi ki:

  e okul her zaman çökecekse bu siteyi kapatın öğretmanler bize sınav sonuçlarını okusun bu nebiçim iş

 5. SERDARR5455621451 dedi ki:

  HAKLISINN YAAA

 6. esra dedi ki:

  e okul her zaman çöküyo hiç yararlanamıyok bu ne biçim iş böyle e okul un velilere hiç yararı olmuyor saçma sapan bir site

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.