Eğitim Ailede mi Başlar Okulda mı Münazara

Pazar, 19 Mayıs 2019, 23:27 | Genel | 23 Comments
by ozden

Eğitim Ailede Başlar Münazara, Eğitim Ailede mi Başlar Okulda mı Münazara

Eğitim çok önemli bir kavramdır ve eğitimde hem ailenin hem de okulun payı vardır. Ancak bir çocuk okula başlayana kadar ilk eğitimini ailede alır. Yani bize göre eğitim aileden önce okulda başlamaktadır.

Küçük yaştaki bir çocuğun ilk yılları ailesinin yanında geçer. Çocuk okula başlayabilmek için en az dört beş yaşına gelmelidir. Bunun öncesi ise eğitim açısından çok önemlidir. Çünkü çocuk pek çok şeyi küçük yaşlarda öğrenir ve bu yaşlarda da ailesinin yanında olduğundan eğitim ailede başlamaktadır. Ailesinin yanında iyi bir eğitim alan çocuklar okul hayatlarından da başarılı öğrenciler olarak karşımıza çıkar.

Bir çocuğun ailesi olumlu özelliklere sahipse ve ilgili bir aile ise çocuk da olumlu özellikler barındırır. Eğer aile ilgisiz ve olumsuz özellikler taşıyan bir aile ise çocuk da olumsuz davranışlara sahip olacak ve okul hayatında da olumsuz davranışlar sergileyecektir. Bu nedenle eğitimin ailede başladığını söylemek mümkündür.

Eğitim Okulda Başlar Münazara Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

23 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Eğitim Ailede mi Başlar Okulda mı Münazara"

 1. hjl dedi ki:

  ka sus

 2. Osman n dedi ki:

  Bence de haklısın çünkü küçük çocukların 5yaşta başlandı nın nedeni hayatı yeni tanıyor ve1,2,3,4,5yaşta hiç birşeyin farkında olmazlar

 3. baba pro dedi ki:

  aynen boş konuşma zeynep dila ilk eğitim ailede başlar aile herşeydir boş konuşma

 4. ZEYNEP DİLA dedi ki:

  Bizde münazara için bu konuyu seçtik ve bizim grubumuz okulda başlar tarafını destekliyor. Bence doğru bir seçim. Eğitim okulda başlar çünkü bir birey ilk defa dünyayı tanıyor ve bakış açısı değişiyor. Siz bu konuyu hep olumlu taraflarından bakıyorsunuz. Her insan iyi bir aile sahip olamayacağını hepimiz farkındayız,bu yüzden buna sübjektif bir durumdan bakmalıyız.Örnek olarak;iç Anadoludaki köylerdeki nerdeyse hiçbir ailenin okuma-yazması gibi bildikleri şeyler yok veya bazı insanların ailesi bir aileye özgü sorumluklarını yerine getirmiyor. Eğitim okulda başlar orada çocuk ilk defa yeni şeyleri öğrenir. Ailemiz ise bizim temel ihtiyaçlarımızı giderir,eğer ailedeki eğitim yeterli olsaydı okullar niye açılırdıki?
  ZEYNEP DİLA…

 5. bi haber dedi ki:

  Eğitim alide mi yoksa okulda mı başlar sorusuna cevap vermeden önce şu soruyu sormak istiyorum hangi eğitim ailefde başlar sonuç olarak ebebeynlerimiz bize oturupta hiç bir zaman x karenin türevini yada ahmet haşimin merdiven şiirinin aruz ölçüsü olduğunu içinde hangi söz sanatlarının olduğunu öğretmedi evet eğitim ailedede başlar ama bana göre ailedeki eğitimle okuldaki eğitim arasın da zerre kadar bir benzerelik yoktur ikisi bambaşka konulardır belkide ailedeki eğitim okuldsaki eğitimi etkileyebilir ama ailedeki eğitim okuldaki eğitimle asla örtüşmemektedir ben sizin karşınıza münaza yapmak için çıksaydım önce size başta sormuş olduğum soruruyu sorardım hangi eğitim ailede baŞLAR. KOLAY GELSİNN…

  • asddffgfghgjh dedi ki:

   biz okulda eğitim-öğretim görürüz. eğitim ve öğretim aynı değil. biz okulda genel olarak öğretimi yani senin dediğin x karesinin türevi, söz sanatlarını vs görürüz.biz burda EĞİTİM AİLEDE BAŞLAR diyoruz. yani manevi bilgiler. tuvalet eğitimi vs.
   ;)

  • Adınız ...leyla dedi ki:

   konuşmayı (eğilmeden konuşmayı bilemezsin)ahlaki bilgilerini, dini bilgilerini okula başlamadan önce alırsın mesele hepimiz ALLAH ın bir olduğunu biliyoduk. Bunu 4 yaşındaki kardeşim bile biliyor ve eğitim sadece x karevinin bulun vb.sorulardan ibaret değildir.Matematikte diyo mu mesela hırsızlık yapmayınız diye sadece din dersinde var oda zaten 5.sınıftan itibaren başlıyor. yani biz 5.sınıfa kadar bu bilemez miyiz?? okul sadece bize kültür derslerinin verildiği bi alandır.Bunun dışında herşey ailenin eğitimine bağlıdır.

  • Burcu dedi ki:

   Önemli olan x küp karekök deil insanlık adamlık karakter dicem ama senin bunu anlicanı sanmıyorum

 6. Sanane dedi ki:

  Aileyi savunuyorsunuz okulu değil

 7. aşk arıyorum bana ulaşın dedi ki:

  selam gençlik ben AŞK ARIYORUM BANA ULAŞIN adlı bence eğitim okulda başlar ama söz konusu aile olunca insan bir durur sizce bir anne bir baba ne kadar eğitim verebilir ?evet bir düşünün haydi birde okuma ve yazma bilmeyen aileler var ya da işle ilgilenip çocuğuyla 2 dakika bile konuşmayan anneler babalar var ama okul 11 saat boyunca okuldayız bunun farkına varın bence okul ama okul bize bilgileri veriyor aile ise terbiye veriyor bence her ikisi de ama siz benim yazdıklarıma güvenin

  • Zehra dedi ki:

   Egitim ailede başlar çünkü okulda sadece bir cocuğa bilgi yüklenir bazen çocuk ailenin ögretmediği şeylerden dolayı başarısız kalır

  • Burcu dedi ki:

   Eğitim okulda başlatsa nedn her doğan çocuk direk okula deilde anne kucağına veriliyor ?

   • Ramazan dedi ki:

    Evet eğitim en önce ailede başlar neyin yanlış neyin doğru olduğunu bıze aılemız söylüyor sadece okulda gelişiyor. Eğitim Ailede Başlar …

 8. Mor şafak dedi ki:

  Kesin bilgi lazım yaaaaa

 9. Azra dedi ki:

  teşekkür ederim fakat ben münazara da tam kesin olacak şeyler söylemeliyim, yani karşı tarafı ikna etmeliyim o yüzden yeterli değil..

 10. zahide dedi ki:

  çok teşekkür ederim sağolun :)

 11. dilara dedi ki:

  sağolun çok teşekkürler çok yardımcı oldunuz :D

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.