Eğitim Ailede mi Başlar Okulda mı Münazara

Salı, 15 Aralık 2015, 19:06 | Genel | 5 Comments
by ozden

Eğitim Ailede Başlar Münazara, Eğitim Ailede mi Başlar Okulda mı Münazara

Eğitim çok önemli bir kavramdır ve eğitimde hem ailenin hem de okulun payı vardır. Ancak bir çocuk okula başlayana kadar ilk eğitimini ailede alır. Yani bize göre eğitim aileden önce okulda başlamaktadır.

Küçük yaştaki bir çocuğun ilk yılları ailesinin yanında geçer. Çocuk okula başlayabilmek için en az dört beş yaşına gelmelidir. Bunun öncesi ise eğitim açısından çok önemlidir. Çünkü çocuk pek çok şeyi küçük yaşlarda öğrenir ve bu yaşlarda da ailesinin yanında olduğundan eğitim ailede başlamaktadır. Ailesinin yanında iyi bir eğitim alan çocuklar okul hayatlarından da başarılı öğrenciler olarak karşımıza çıkar.

Bir çocuğun ailesi olumlu özelliklere sahipse ve ilgili bir aile ise çocuk da olumlu özellikler barındırır. Eğer aile ilgisiz ve olumsuz özellikler taşıyan bir aile ise çocuk da olumsuz davranışlara sahip olacak ve okul hayatında da olumsuz davranışlar sergileyecektir. Bu nedenle eğitimin ailede başladığını söylemek mümkündür.

Eğitim Okulda Başlar Münazara Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

5 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Eğitim Ailede mi Başlar Okulda mı Münazara"

 1. Mor şafak diyor ki:

  Kesin bilgi lazım yaaaaa

 2. Azra diyor ki:

  teşekkür ederim fakat ben münazara da tam kesin olacak şeyler söylemeliyim, yani karşı tarafı ikna etmeliyim o yüzden yeterli değil..

 3. zahide diyor ki:

  çok teşekkür ederim sağolun :)

 4. dilara diyor ki:

  sağolun çok teşekkürler çok yardımcı oldunuz :D

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.