Eğitim Öğretim İle İlgili Deneme Yazısı Kısa

Salı, 18 Aralık 2018, 21:13 | Genel | 12 Comments
by ozden

Eğitim Öğretim Hakkında Kompozisyon, Eğitim Öğretim İle İlgili Deneme Yazısı Kısa

Eğitim ve öğretim insan hayatında çok önemli bir etkiye sahiptir. İyi bir eğitim almış ve iyi bir öğrenim görmüş insanlar toplum içerisinde her zaman çok iyi yerlere gelirler ve ayrıca bu kişiler her zaman toplumun diğer fertlerinden ayrılırlar.

Eğitimsiz kişiler gerek topluma gerekse kendisine zararı olanlar insanlardır. Toplumdaki suçların büyük çoğunluğu eğitim ve öğretim görmemiş kişiler tarafından işlenmektedir. Buradaki eğitimi sadece okumakla sınırlandırmamak gerekmektedir. Önemli olan kişinin kendini hayatı boyunca en iyi şekilde geliştirmesidir.

Bir insanın hayat şartlarının belirlenmesinde, görgü ve terbiyesinde, günlük hayata geçirdiği bilgilerde en önemli etken eğitim ve öğretim olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle çocuklarımızın eğitimine önem vermeli, yaşam şartlarının ve eğitim olanaklarının bu kadar kolaylaştığı günümüzde onları eğitim öğretim imkânından mahrum bırakmamız gerekmektedir.

Eğitim Öğretim İle İlgili Düşünce Yazısı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

 

12 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Eğitim Öğretim İle İlgili Deneme Yazısı Kısa"

 1. isim yok dedi ki:

  çok kısa

 2. Su dedi ki:

  Bence güzel

 3. Djhfjdjsjdhfjdjsjdk dedi ki:

  Cok uzun

 4. hine sen dedi ki:

  eğitim ve öğretim ile size çağrıştırdığı duygular ile ilgili kompozisyon yazarmısınız

 5. devran dedi ki:

  iyi güzel

 6. murat dedi ki:

  Eğitim; Kişi üzerinde ikinci bir güç tarafından o güne kadar kişi tarafından olağan karşılanan ve sürekli halde bulunan davranışların, genelin amaçlarına hizmet eder biçimde değiştirilmesidir. Eğitim için sosyal bir kuruma gerek yoktur esasında. Kişinin eğitilmesi için içinde bulunduğu sosyal çevre yeterlidir. Eğitim için belli bir zekâ alt sınırı yoktur. Eğitim için belli bir noktanın ilerisinde seviye de beklenmez. Kişi temizlik alışkanlığından bi-haber ise, burnunu koluyla değil mendil ile temizlemesi bir eğitim faaliyeti sonucudur. Kişinin bulunduğu nokta; sosyal meselelerin henüz başında ise, kişiye yardımseverliğin iyi bir davranış olduğunu aşılamak da bir eğitimin seviyesidir. Yataktan kalkınca elini yüzünü yıkamayı kavratmak, kamu mallarının doğru düzgün kullanılmasını beklemek, defterinden boşu boşuna bir yaprak kopartmamayı aşılamak, okul bahçesinde yerdeki bir kağıt parçasını kaldırıp çöpe attırmak da bir eğitimdir. Anne babaya karşı saygı duyulmasını sağlamak, cenaze evinde hoplayıp zıplamamayı anlatmak da bir eğitim faaliyetidir.Öğretim; Kişiyi hayatın her evresinde ihtiyaç duyabileceği yeterli miktarda sayısal veya sözel bilgiye kavuşturmaktır. Ancak burada da önemli nokta öğretim faaliyetinin kişinin genel durumuna ve mevcut haline uyumluluk göstermesidir. Öğrenci üniversiteye hazırlanıyorsa integral konusu bir hedef öğrenme alanı olabilirken, askeri birliğinin kapısından girene kadar okuma-yazma öğrenmemiş birey için integral hedef bir öğrenme alanı değildir.

 7. ıyy dedi ki:

  iğrençç

 8. e-okul dedi ki:

  ben beğendim güzeldii tesekkürlerr

 9. ok dedi ki:

  güzel

 10. gtryıutş eruıtlçjhg dedi ki:

  rtsjetddjhzçjhgkfjxdjhghjkhjgd

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.