Eğitim Tabletlerinin Avantajları

Perşembe, 28 Şubat 2013, 8:47 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum
by admin

MEB bakanlığı tarafından yılbaşında siparişleri verilen ve pilot okullarda kullanımına başlanan eğitim tabletleri, sabırsızlıkla tüm okullara dağıtılacağı günü bekliyor. MEB bakanlığı tarafından henüz test aşamasında olduğu ve 2016 2017 eğitim yılı içerisinde tabletlerle eğitime başlanacağı belirtiliyor. Kitapları ve not alma gibi gereksinimleri ortadan kaldırabilecek tabletler ile Türkiye eğitiminin kökten değişeceği düşünülüyor. Peki bu tabletlerin öğrencilere sağladığı avantajlar nelerdir ?

tabletegitimi

1) Öğrenciler dersi tabletleri ile takip ederken, yük taşıma ve kaynak arama sıkıntısı yaşamayacaktır.

2) Öğrencilere görsel ve bilgisel yönden birçok farklı seçenek sunulacaktır. Derslerde örnek videolar, konu anlatımları ve araştırmalar online olarak yapılabilecektir.

3) Öğretmenler yönlendirici tabletleriyle öğrencileri takip edebilecek ve öğrenciler için gerekli kaynakları bularak, anlatımını birçok yönden destekleyebilecektir.

4) Ödevler, not almalar ve ek bilgilere tabletler üzerinden kontrol edilebilecektir. Öğretmenler herhangi bir durumunda öğrenciye tabletleri üzerinden iletişime geçerek uyarabileceklerdir. Yani okul içinde veya dışında öğrencilerin eğitim takibi sağlanacaktır.

5) Tabletler sadece eğitim için kullanılacak şekilde tasarlanmıştır. Bu yüzden de öğrencilerin bu tabletleri kötü yönlü kullanmasına olanak sağlanmamaktadır.

6) Tabletler ders sırasında öğrencileri daha da çok heveslendirecek ve daha kolay anlamasını sağlayacak unsurlara sahiptir. Bu yüzden de öğrenciler bu aletler sayesinde derse daha çok odaklanacaklardır.

Tabletler okullara dağıtılmadan önce farklı amaçlar için kullanma, çalınma ve bozulma gibi olayların önüne geçilmesi için farklı yollar aranmaktadır. Bu yüzden de sistem test aşamasında olup, bu gibi problemler için çözüm yolu üretildiği takdir de tabletli eğitimin ilk adımları atılmaya başlayacaktır.

eokulegitim.com

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.