Eğitimde Aile Mi Okul Mu Önemlidir Münazara

Salı, 26 Şubat 2019, 20:04 | Ödev | 3 Comments
by ozge2017

Eğitim dünyanın neresinde olursanız olun, bir toplum için en önemli konuların ilk sıralarında yer alır. Bir toplumun eğitimi her şeyi ile yakından bir ilişki halindedir. Toplumun refah seviyesi, insanların huzuru ve mutluluğu, gelişmişlik düzeyi, ekonomik durum, ulusal ve uluslararası ilişkiler, insan ilişkileri, kültür seviyesi ve buna benzer daha birçok kavram eğitimin beraberinde getirmiş olduğu kavramlardır. Eğitimde önemli olan iki ana kavram vardır. Bu kavramlardan bir tanesi aile, diğeri ise okuldur. Peki eğitimde aile mi yoksa okul mu daha önemlidir? Bu ya da buna benzeyen sorularınıza ait cevapları vermek amacı ile hazırlamakta olduğumuz bu yazıda, sizlere eğitimde aile mi okul mu önemlidir münazara kısaca bilgi vereceğiz.

eğitimde aile ile ilgili görsel sonucu

Bir çocuk için hayattaki en önemli kavram ailedir. Eğitimde de her alanda olduğu gibi en önemli kavramların başında yine aile gelmektedir. Eğitimde bir diğer önemli kavram ise çocuğun gitmiş olduğu okuldur. Her iki kavramda çocuğun eğitiminde büyük bir role sahiptir. Fakat çocuğunun iyi bir eğitim almasını isteyen bir aile zaten çocuğu için en iyi okulu tercih edecektir. Fakat eğitim ile ilgili ailesi tarafından desteklenmeyen çocuklar, gittikleri okullar ne kadar iyi olursa olsunlar eğitim konusunda kendilerini yetersiz hissederler.

Bu yüzden eğitimde aile ve okul kavramı çok önemlidir fakat aile okul kavramından önem bakımından çok daha önlerde yer almaktadır.

Eğitimde Aile Mi Okul Mu Önemlidir Münazara Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

 

3 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Eğitimde Aile Mi Okul Mu Önemlidir Münazara"

  1. malik dedi ki:

    sevdim yazan bendim adımı da yanlış verdim bilerek kusura bakmayınız

  2. malik dedi ki:

    sevdim

  3. saim dedi ki:

    cok iyimiş beybi enes batur

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.