Ek Ders Yönetmeliği MEB

Cuma, 9 Aralık 2016, 13:16 | Bilgi Paylaşımı | 188 Comments
by admin

En son yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB )Ek Ders Yönetmeliği bu sayfadan indirebilirsiniz. Aşağıdaki sürenin dolmasını bekleyin ardından dosyayı indirin.

”Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar” Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Okul sporları, halk oyunları ve izcilik faaliyetleri kapsamında görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, ulusal bayram ve genel tatiller ile cumartesi, pazar, yarıyıl ve yaz tatili de dahil olmak üzere fiilen görev yaptıkları her gün için 3 saat ek ders görevi yapmış sayılacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca yürütülen okul sporları, halk oyunları ve izcilik faaliyetleri kapsamında geçici olarak görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, görevlendirildikleri tarihte kendilerine verilmiş ek ders görevi bulunup bulunmadığına bakılmaksızın ulusal bayram ve genel tatiller ile cumartesi, pazar, yarıyıl ve yaz tatili de dahil olmak üzere fiilen görev yaptıkları her gün için 3 saat ek ders görevi yapmış sayılacak.

Maliye Bakanlığı ve Sayıştay’ın görüşleri alınarak hazırlanan karara göre, müdür yetkiliöğretmen, bağımsız müdürlüğü bulunmayan ilkokullarda sınıf öğretmenliği görevi yanındayönetim hizmetlerini de yürüten öğretmen olarak yeniden tanımlandı.

Karara eklenen geçici maddeyle, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca yürütülen okul sporları, halkoyunları ve izcilik faaliyetleri kapsamında geçici olarak görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, görevlendirildikleri tarihte kendilerine verilmiş ek ders görevi bulunup bulunmadığına bakılmaksızın ulusal bayram ve genel tatiller ile cumartesi, pazar, yarıyıl ve yaz tatili de dahil olmak üzere fiilen görev yaptıkları her gün için 3 saat ek ders görevi yapmış sayılacak. Buna ilişkin ek ders ücretleri kadrolarının bulunduğu kurum tarafından ödenecek.

Bu uygulama kararın Resmi Gazetede yayımlanmasından itibaren 2 öğretim yılı ile sınırlı olmak üzere uygulanacak ve bu kapsamda ek ders ücretinden yararlanan personele aynı günlerde asıl görevi için öngörülen ek ders ücreti ayrıca ödenmeyecek.

MEB Ek Ders Yönetmeliği

Ek Ders Yönetmeliği 2016 2017, MEB Ek Ders Yönetmeliği İndir Yükle, Milli Eğitim Bakanlığı Ek Ders Yönetmeliği Dosyası, Ek Ders Düzenlemesi, 16 Aralık 2006 Sayılı Ek Ders Yönetmeliği

188 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Ek Ders Yönetmeliği MEB"

 1. naz diyor ki:

  branş öğretmeniyim. Norm fazlası olduğum için ortaokulda özel eğitim orta ağır otizm sınıfında öğretmenliğe başladım.hafta da 30 saat derse ne kadar ek ders ödeneceğini konusunda bir netlik istiyorum.

 2. misafir diyor ki:

  Okulumda 24 saat derse girmekteyim ek ders icin baska bir okulda gorevlendirme almak istiyorum ne yapabilirim bilgi verir misiniz

  • idareci diyor ki:

   hocam öğhretmenlerin görevlendirmeleri dönem başlarında bölge toplantıları ile olur. okul müdürünüz ile görüşün eğer ilçe de bir okulda açık var ve tamamlanır ise olur

 3. Ömer Erdemir diyor ki:

  And. Lisesinde ing öğretmeniyim. Bir temel lisede 8 saat ing. girmek istiyorum. Ama 8 saat girersem okulumla birlikte 33 saat ediyor. 3 saati fahri mi girmiş olurum?

 4. yıldız kalay diyor ki:

  sorumluluk sınavında öğrenci gelmezse 5saatlik ücret alınırmı

 5. çiğdem diyor ki:

  evde eğitimle ilgili bilgisi olan var mı. Kaç saat ekders yazılıyor acaba. branş öğretmenleri ve sınıf öğretmenleri arasında fark var mı.

 6. Melek diyor ki:

  Orta okulda özel alt sınıfında çalışıyorum. Özel beceri derslerine öğrencinin yanında refakatçi olarak katıldığım derslerin BEP planlarını branş öğretmeni mi hazırlaması gerekiyor ?

 7. Kursad arikan diyor ki:

  2016 ocak 1 hafta sonu açık lise sınavında gorevliyim , aynı zamanda hafta sonu hazırlık kursum vardi 6 saat c tesi 6 saat pazar,,açık lise sinavi engelli bir öğrenci var di,saat 11 de bitti okuluna geçtim 4 saat c tesi 4 saat pazar kurşuna girdim ve ders anlattım ,şimdi okul idaresi sınav parasını alabilecegimi ama kurs parasını alamayacagumi söyleyip girdigim 8 saat kurs u ek derse yazmamış ,ben hem sjnav hem kurs parasını alabilir miyim bilgilendirir semiz sevinirim saygılar

 8. mehmet diyor ki:

  özel eğitim öğretmeniyim.evde eğitim veriyorum 15 tatilde ek ders yazılıyor mu bilgisi olan varsa cevaplarsa sevinirim.

 9. Mehmet ESEN diyor ki:

  Peş peşe iki hafta içinde 5 gün derse girmeyen sınıf öğretmeninden ne kadar ücret kesilir?

 10. Sonay diyor ki:

  Özel egitim öğretmeni evde egitim kaç saat verebilir.bununla ilgili yönetmelik varmi

 11. fatih diyor ki:

  özel eğitim öğretmeniyim özel eğitim mesleki eğitim merkezinde çalışıyorum iş yerinde çalışan bir öğrencinin iş yeri koordinatör öğretmeniyim bunun karşılığında ek ders alabiliyor muyum

 12. esra diyor ki:

  sınıf öğretmeniyim .bizde kılavuz kitabı olmayan dersler için günlük plan yapıyoruz. diyelim ki bu planı yapmadık ama ünitelendirilmiş yıllık plan elimizde. idare bu sebepten dolayı direk ek dersimizi kesebilir mi

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.