2:22 pm - Pazartesi Ocak 30, 2632
Sponsorlu bağlantılar

Ek Ders Yönetmeliği MEB

Pazar, 1 Haziran 2014, 0:16 | Bilgi Paylaşımı | 117 Yorum
by admin
Sponsorlu bağlantılar

En son yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB )Ek Ders Yönetmeliği bu sayfadan indirebilirsiniz. Aşağıdaki sürenin dolmasını bekleyin ardından dosyayı indirin.

”Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar” Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Okul sporları, halk oyunları ve izcilik faaliyetleri kapsamında görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, ulusal bayram ve genel tatiller ile cumartesi, pazar, yarıyıl ve yaz tatili de dahil olmak üzere fiilen görev yaptıkları her gün için 3 saat ek ders görevi yapmış sayılacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca yürütülen okul sporları, halk oyunları ve izcilik faaliyetleri kapsamında geçici olarak görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, görevlendirildikleri tarihte kendilerine verilmiş ek ders görevi bulunup bulunmadığına bakılmaksızın ulusal bayram ve genel tatiller ile cumartesi, pazar, yarıyıl ve yaz tatili de dahil olmak üzere fiilen görev yaptıkları her gün için 3 saat ek ders görevi yapmış sayılacak.

Maliye Bakanlığı ve Sayıştay’ın görüşleri alınarak hazırlanan karara göre, müdür yetkiliöğretmen, bağımsız müdürlüğü bulunmayan ilkokullarda sınıf öğretmenliği görevi yanındayönetim hizmetlerini de yürüten öğretmen olarak yeniden tanımlandı.

Karara eklenen geçici maddeyle, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca yürütülen okul sporları, halkoyunları ve izcilik faaliyetleri kapsamında geçici olarak görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, görevlendirildikleri tarihte kendilerine verilmiş ek ders görevi bulunup bulunmadığına bakılmaksızın ulusal bayram ve genel tatiller ile cumartesi, pazar, yarıyıl ve yaz tatili de dahil olmak üzere fiilen görev yaptıkları her gün için 3 saat ek ders görevi yapmış sayılacak. Buna ilişkin ek ders ücretleri kadrolarının bulunduğu kurum tarafından ödenecek.

Bu uygulama kararın Resmi Gazetede yayımlanmasından itibaren 2 öğretim yılı ile sınırlı olmak üzere uygulanacak ve bu kapsamda ek ders ücretinden yararlanan personele aynı günlerde asıl görevi için öngörülen ek ders ücreti ayrıca ödenmeyecek.

MEB Ek Ders Yönetmeliği

Ek Ders Yönetmeliği 2014 2015, MEB Ek Ders Yönetmeliği İndir Yükle, Milli Eğitim Bakanlığı Ek Ders Yönetmeliği Dosyası, Ek Ders Düzenlemesi, 16 Aralık 2006 Sayılı Ek Ders Yönetmeliği

Bu Konu Hakkında Soru Sormak ve Anında Yorum Yapmak İçin Buraya Tıklayın

117 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Ek Ders Yönetmeliği MEB"

 1. hasan diyor ki:

  Halk Eğitim merkezinde kadrolu öğretmenin. Zihinsel Engellilere yönelik kurs açtım. Ek ders ucretini % 25 fazla alamıyorum. Sizce vermeleri gerekmiyor mu..

 2. İrfan TÜRKYILMAZ diyor ki:

  hizmet içi eğitime giden bir okul müdürü ,hizmet içi eğitim süresi içerisinde okulundaki ücretini neye göre ve nasıl alır.Örneğin ek derse giriyorsa bunu da alabilir mi? lÜTFEN CEVAP VE KAYNAK.

 3. banu elibol diyor ki:

  arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim. bulunduğum ilde valilikçe GÖREVLİ İZİNLİ olarak okul müsabakalarında hakemlik yapıyorum kurumumca ek dersim kesilir mi?

  • murat diyor ki:

   görevli izinli tüm öğretmenler o güne denk gelen tüm derslerini yapmış kabul edilir.

 4. hatice yıldız diyor ki:

  meslek öğretmeni olarak rehberlik ile birlikte haftada 27 saat derse giriyorum.haftada 27 saat ek ders alıyorum.kulup alan ve haftada 24 saat giren baska bir meslek öğretmeni arkadasım 28 saat haftada ekders alıyor.ben ondan fazla derse girip daha az ek ders alıyorum.nede????

  • reyhan diyor ki:

   hatice hocam sizin ek ders hesaplamanızı yanlış yapıyorlar.Eğer siz 27 saat derse giriyorsanız bunun:15 saati maaş karşılığı 12 saati ekders olur.Artı planlamadan 2,rehberlikten 1 gelir ve toplam ek dersiniz 15 olur.Müdürünüzle görüşün bence.Diğer hocanın ise sizden az derse girerek fazla ekders alması mümkün değil

  • murat diyor ki:

   size 12 saat ibe(koordinatörlük) vermişler.o arkadaşınız ise şef olabilir,koordinatörlükten sizi geçiyor olabilir.

 5. ayse diyor ki:

  Bir kolejde 19 yıllik okuloncesi öğretmeniyim 01.09.2014 ten bu yana 3 maaş bordromdada ek ders ücretim yok.haftada 24 ders saati derse giriyorum.okulöncesi ögrt.ek ders ucreti almıyormu.şimdiden Teşekkürler yoksa okulun bir işgüzarlığımı

 6. ayse diyor ki:

  Bir kolejde 19 yıllik okuloncesi öğretmeniyim 01.09.2014 ten bu yana 3 maaş bordromdada ek ders ücretim yok.haftada 24 ders saati derse giriyorum.okulöncesi ögrt.ek ders ucreti almıyormu.şimdiden Teşekkürler

 7. Çetin diyor ki:

  28 saat ders ve egitsel kulüp+6 saat egzersiz+6 saat hafta sonu kurs ne kadar ekders ücreti eder .saygilarimla

  • murat diyor ki:

   28 saatin içinde rehberlik varsa 28 saat ek ders alırsınız.yoksa 29 saat ek ders alırsınız.

 8. H.Servet DEMİRCİ diyor ki:

  Haftada 30 saat derse giren bir öğretmenin askari alacağı ücret ne kadarolacak

 9. Kudret diyor ki:

  Arkadaşlar benim okulda 30 saat dersim var. Ayrıca haftada 6 saat egzersizim var. Ayrıca halk eğitimden haftada 10 saat ek dersim var. Ve ayrıca bir lisede haftada bir defa gece nöbetine kalıyom. Bu ekderslerin hepsini alabilirmiyim.

 10. murat toklu diyor ki:

  okulda müdür başyardımcısıyım.hafta hafta sonu 8 saat yetiştirme kurslarına katılıyorum.idareci 6 saatten sonra ekders alacağına göre hafta sonu yetiştirme kurslarında hafta içi 2 saat giriyorum.4 saat kesilirmi.hafta sonu kurslarında idareciler kaçar saat alır. kurs müdür ve müdür yardımcısı herikigün 2 şer saat alır diyorlar.

 11. ÖMER diyor ki:

  mrb. haftada 28saat derse giren ve haftada yetiştirme kursları kapsamında 6 saat kurs veren öğretmene ek ders girişi nasıl yapılacak.Şube müdürü kurs saatlarini hazırlık ve pllanmaya ekleceksin dedi.(10
  ‘a 1).Toplamda 20 saati geçiyor.13+3+2+(6 Kurs). Ek ders girişi hesaplaması nasıl olacak?

 12. mustafa BALCI diyor ki:

  ÖRGÜN VE YAYGIN EĞİTİM KURSLARINDA HAFTASONU KURSLARINDA MÜDÜR YARDIMCILARI GÜNLÜKMÜ VEYA HAFTASONUMU 2 SAAT EK DERS ÜCRETİ ALACAK BİLGİSİNİN TARAFIMA VERİLMESİNİ İSTİYORUM.

 13. meryem diyor ki:

  mrb. rehberlik dersi bu sene sadece 8 lerde işleniyo.diğerlerinden kalktı.ama bizim okulda bi muamma var ek dersleriyle ilgili.derse girilmediği halde 7 ve 6 larda da ek ders ödeniyo mu yoksa sadece 8 lerde mi ödeniyo.bilenler yanıtlayabilir mi acaba

 14. seval dal diyor ki:

  arkadaşlar 26 saat derse giriyorum ayrıyeten sınıfım ve egzersizim var ne kadar ekders alırım maaşım ne kadar olur

  • konyalı diyor ki:

   15 saat maaş karşılığı.26-15=11+2( hazırlık)+2 (rehberlik)= 15 saat ekders

 15. hikmet bayram diyor ki:

  kadrolu 4 tane öğretmen varken,ders saatide haftada 18 saat. ücretli öğretmen görevlendirilir mi?onada 18saat veriliyor.

 16. nese diyor ki:

  20 sa. Derse giriyorum. Bransciyim sinifim yok kulup var kac sa. Ek ders alirim

 17. Adınız ... diyor ki:

  Ben tek öğretmen olarak bir okulda sınıf öğrt. olarak görev yapmaktayım. Bağlı olduğum ilçe milli eğitime gidip satranç kursu açmak istedim. Ancak tek öğrt.ve tek şube olduğu için açamayacağımı söylediler. Bu mümkün mü teşekkürler.

 18. aaali diyor ki:

  bir öğretmen haftada 34 saat fiilen derse girer ve sosyal kulüp alırsa kaç saat ek ders alır?

  • öğretmen diyor ki:

   arkadaşlar ilkokulda ingilizce öğretmeniyim. 4. sınıflarda kulüp çalışması olarak 2 saat ek ders alabilirmiyim? teşekkürler

 19. AHMET DURAN DURSUN diyor ki:

  müdürler müdür yardımcıları cumartesi pazar günleri ek ders karşılı ğı ders alabilirmi

 20. Ece diyor ki:

  Liselerde maaş karşılığı 21 saat oldu diyorlar doğru mudur?

  • İhsan diyor ki:

   Meslek liselerinde 20 saat maaş karşılığıdır. Diğer liselerde 15 saat devam etmektedir.

  • murat diyor ki:

   yalan.15 saat maaş karşılığı ayrıca 6 saatte ücretini almak şartı ile zorunlu el ders görevi verilebilir.

 21. özel eğitim diyor ki:

  Hafif duzey zihinsel engelliler özel alt sınıfında özel eğitim ögretmeniyim. 4+4+4 le birlikte ders satlerimiz 35 saat oldu. Ancak 2 yıldır okul muduru servis saati uymuyor gerekcesiyle cocukları 30 saat derse sokuyor ve benimde ekdersimi 20 saatten vermesi gerekirken 15 saat üzerinden yaziyor. Yani hem cocuklarin egitim hakkini hemde benim ekders hakkimi gaspediyor. Böyle bir durumda dilekce yazsam 2 yil eksik yatan 5er saatlik ekdersim yatirilir mi? Boyle bi sorun yasayan varsa lutfen acil cvp yazabilir mi? Tesekkür ederim.

  • ahmet diyor ki:

   hocam aynı durum ben de de var müdür bey e söylüyorum hafatalık 20 saat ek ders yazılacak diye yok diyor. günlük 6 saat yapacaksın diyor. çocuklara her gün bir saat az ders yaptırıyor ve ben de ekdersi hep eksik alıyorum ben de idareye bunu anlatamadım…

   • yasin diyor ki:

    haftalık 35 saat dersi hiçbir müdür 30 saat yaptıramaz. MEB’in belirlediği kuralları yönetmeliği müdür kim ki değiştirecek. şikayet etmeniz halinde müdür görevden alınır veya muhakkak cezalandırılır. il milli eğitim müdürlüğüne şikayette bulunun. olmazsa bimere yazın, gereken yapılır. veya sendikanız var ise bildirin hakkından gelinir.

  • İhsan diyor ki:

   Hocam bilfiil ders yapmadığınız için geriye dönük ödeme yapılmaz.Fakat şikayet ettiğinizde müdüre ceza gelir.

  • BAHRİ ÖZGÜN diyor ki:

   sayın hocam müdür eksik olan 5 saat ek dersinizi vermek zorundadır. bununla ilgili mhmkeme kararı mevcut. ayrıca geriye dönük ek sik yatan ek derslerinizi de alabilirsiniz.detaylı bilgi için *** 396 86 86 arayabilirsiniz.

 22. fetin diyor ki:

  özel meslek mesleki eğitim merkezinde büro hizmetleri öğretmeniyim. işletmelerde beceri eğitimi kapsamında koordinatörlük görevi alabilirmiyim? yönetmelik maddesi kaça göre yorumlamalı.teşekkürler.

 23. memiş doğan diyor ki:

  Malatya Fırat Mesleki ve teknik Andolu liseinde Pansiyon mdy sı görevlendirdim Valik makamıca kaç saat ücert alabilrim.

 24. Abdurrahim BEKEN diyor ki:

  hizmet içi eğitime katlan öğretmene okulundaki ekders ücreti ödenirmi

 25. Ali YİĞİT diyor ki:

  bir okulda derste öğrenci yoksa öğretmene ücret ödenirmi

 26. mert çoban diyor ki:

  Raporlu olduğun halde idareci raporunu işlemeyip ek dersleri yazarsa müdür ne ceza alır ve öğretmen ne ceza alır lütfen bilen cevap yazsın

 27. bilent akkoyunlu diyor ki:

  2014 ek ders yönetmeliğinin 12. maddesi

 28. EŞREF diyor ki:

  Ücretli öğretmenlere 23 nisanda ek ders ödenirmi

 29. derya diyor ki:

  koray arkadaşım meb dışındaki görevlendirmelerde okuldan ücret alınmaz ama onun dışında görev yaptığın her gün için 3 saat alırsın alan arkadaşlar var

 30. elif diyor ki:

  Sağlık meslek lisesi koordinatör öğretmeni,staj yerine öğrencisi gelmemiş ise o gün için ek ders ücretini alabilir mi?

 31. saadet diyor ki:

  teknoloji tasarım 12 saat derse giriyordum 2 saat din kültürü verildi .2 saatin ücreti ödeniyor
  mu.teşekkür ediyorum

 32. volki diyor ki:

  3 yıldır kadrolu edebiyat öğretmeniyim.okulumda ders dağılımında hamile hocanın isteiğine bağlı olarak 21 saat ders verildi kendisine.başka bir stajyer arkadaşa da 22 saat verildi.ben az ders istediğime dair herhangi bir talepte bulunmadığım halde bana 22 saat geri kalan 6 arkadaş 28 saat ders vermişlerdir.bu durum yönetmeliğe aykırı değil mi?idareyle tartıştım,kabul edilmedi derslerin eşit dağıtılması talebim.ben de dilekçe vereceğimi söyledim ve dilekçemi hazırladım.süreç nasıl işliyor,bu konuda haklı değil miyim?

 33. koray diyor ki:

  atletizm fed.30 gün milli takımda ant olarak görevliyim.okulumdaki ek ders nasıl olacak

  • İhsan diyor ki:

   Milli Eğitim Bakanlığı dışındaki diğer bakanlık görevlendirilmelerinde (Hakem,antrenör v.b)ek ders ücreti ödenmez.

 34. HARUN AVCU diyor ki:

  Hayırlı Akşamlar
  Ortaokulda Müdürlük yapıyorum.Beden Eğitimi branşım. 2014 Ocaktan itibaren Maaş karşılığı Derse girecek miyiz.kaç saat derse girersem ek ders ücreti alabilirim.
  Saygılarımla

  • ahmet zümrüt diyor ki:

   yönetmeliğe göre ortaokul müdürü 6 saat derse girmek zorundadır.

  • İhsan diyor ki:

   Yeni yönetmeliğe göre 2 saat derse girme zorunluluğu vardır. 6 saatten fazla derse girerse girdiği 6 saate kadar fazladan ekders alır.

 35. ibrahim diyor ki:

  çalıştığım ildeki ram’da kadrolu ”zihin engelliler sınıfı öğretmeni” iken; kadrom merkez il milli eğitime ”sınıf öğretmeni” olarak çekildi. Daha sonra tekrar RAM’a bu sefer görevlendirme ile zihin engelli sınıf öğretmeni oldum.kadrolu zihin engelliler sınıf öğretmeni iken %25 fazla ek ders ücreti alıyordum fakat şu anda yönetmelik değişti görevlendirmelere &25 yok denilerek ek dersim %25 fazla hesaplanmayacakmış var mı böyle bir durum?

 36. cennet diyor ki:

  ücretli öğretmenim.5.sınıf rehberlik öğretmeniyim.rehberlik saatimiz yok ama ücretli alınabiliyormu ?

 37. Arif ÇETİN diyor ki:

  12-13 Aralık 2013 Perşembe ve Cuma günü okulumuz soğuktan ilçe hıfzısıha kurulunca tatil edildi.Öğretmenlerin ek ders ücretleri kesilir mi ? Tam mı ödenir? teşekkürler

  • Süleyman Fİdan diyor ki:

   Ödenmez hocam

  • bahri özgün diyor ki:

   ödenir sayın hocam. yönetmelikte 1 mayıs, dini bayramlar ve mahalli kurtuluş günlerinde ek ders ÖDENMEZ. FAKAT sizinle alakalı olmayan bir durum söz konusu olduğunda aşı tatili, kar tatili vb. yani resmi idari izinli sayıldığınızdan dolayı ek ders ÖDENİRRR..

 38. esylc diyor ki:

  Meslek dersi öğretmeniyim ayrıca bölüm şefiyim okulumuzda münhal bulunan müdür yardımcılığı kadrosuna görevlendirme istesem ve olursa ekdersim ne olur?

  • suleyman fidan diyor ki:

   Müdür yardımcıları (Görevlendirme) Haftalık 18 + 6 yı geçemez hocam. Öyle biliyorum…

 39. özlem kilci diyor ki:

  merhaba ,İngilizce öğretmeniyim, 28 saat dersim artı bir lulübüm , 6 saat egzersizim ve halkeğitimle bağlantılı olarak okulumuzuda açılan kursta 8 saat dersim var . ne kadar ekders alırım . 40 saatın üstünü alabılır mıyım ?

  • suleyman fidan diyor ki:

   15 saat maaş zorunluluğu var hocam. Yani sizin ek dersiniz = 28-15 = 13 + 2 saat yıpranma + 2 saat Kulüp = 17 saat + 6 egzersiz + 8 kurs = 31 saat ek ders alıyorsunuz haftada hocam..

 40. Selim diyor ki:

  Arkadaşlar bizim okulda 4 kişi açabiliyor egzersizi fakat başvuran 6 kişi var.neye göre belirlenir acaba bir fikri olan var mı.

 41. mehmet diyor ki:

  mrb bizim okulumuzda branş öğretmenlerin 33 saat boş dersleri var okul müdürü dersleri boş kalan öğretmenlere bazı branş öğretmenlerimiz yok kadrolu kendi öğretmenine ekders vermeyip üçretli öğretmen istedi normalda kendi kadrolu öğretmenlerinin derslerini 30 saate tamamladıktan sonra üçretli öğretmen istemesi gerekmiyormuydu.( bulunduğumuz yerde doğunun en zor erlerinden biri) bu konuda bilgisi olan varsa bizi bilgilendirirse çok sevinirim.

  • mehmet diyor ki:

   mrb bizim okulumuzda branş öğretmenlerin 33 saat boş dersler var okul müdürü kadrolu kendi öğretmenine ekders vermeyip üçretli öğretmen istedi normalda kendi kadrolu öğretmenlerinin derslerini 30 saate tamamladıktan sonra üçretli öğretmen istemesi gerekmiyormuydu.( bulunduğumuz yerde doğunun en zor erlerinden biri) bu konuda bilgisi olan varsa bizi bilgilendirirse çok sevinirim.

  • miraj diyor ki:

   okulda ders olmadığından dolayı 12 saat dersim var maaş karşılığı bile dolmuyor,bu durumda maaşımdan kesilir mi?

   • süleyman fidan diyor ki:

    kesilmez hocam. Sizi idari bir işe vermeleri bu şekilde görevlendirmeleri gerekiyor..

 42. Hatice diyor ki:

  Mrb ben ingilizce öğretmeniyim 2 okula 33 saat derse giriyorum. Ayrıca rehberliğimde bir sınıfım da var.ne kadar ek ders alırım sizce… Bir de 30 saatin üstüne fahri girersin diyorlar doğru mu?

 43. aAhmet diyor ki:

  Merhaba;
  Bu yıl okulumda 4 branş öğretmeniyiz ve ders paylaşımları yapıldı. Edebiyat branşım.Diğer 3 öğretmene 21 ve 20 saat edebiyat dersi verdiler.Bana 9 saat vermiş müdür.Diyor ki sana seçmeli derslerden vereceğiz.İyi de ben maaş karşılığını dolduramazken diğerlerine ek ders verilebilir mi?
  Saygılar.

  • doganerkenek44 diyor ki:

   Öncelikle ders yükünün tüm öğretmenlere eşit olarak dağıtılması, daha sonra istemeleri halinde seçmeli dersin verilmesi gerekir

 44. Salih Aksoy diyor ki:

  Yukarıdaki yorumumda ayda değil haftada girdiğim ders saatleridir.

 45. Salih Aksoy diyor ki:

  2012 Şubat’ta Diyarbakır/Çermik ilçesinde Beden Eğitimi Öğretmenliğini yaptım.Ayda 28 saat ders bir de kulüp görevim vardı.Ayda kaç saat ek ders almam gerekiyordu ?

  • rabia diyor ki:

   15 saat maaş karşılığı
   13 saat ücret
   10/1 den 2 saat
   kulüpten 2 saat
   haftada 17 saat
   ayda 17×4 =68 saat

 46. veli diyor ki:

  halk eğitim de sınıf öğretmeniyim.hafta sonlarında açılan kurslar maaş karşılığı sayılırmı?

 47. fındık diyor ki:

  merhabalar, ben çpl de meslek dersi öğretmeniyim
  ek derslerle ilgili bir sorum olacak.
  bir haftada çeşitli nedenlerle belli saat ek dersini doldurmamışsak
  o hafta girdiğimiz ek derslerden hiç ücret alamayacağımız söylendi.
  yönetmelikleri inceledim böyle bir şey göremedim.
  bu işin aslı nedir, cevap verirseniz sevinirim.

  • Ahmet YÜCEL diyor ki:

   Ekders hesaplanmasında öncelikle maaş karşılığı değerlendirilir. sonra üçret olarak değerlendirilir. Mesela 26 saat dersten önce maaş karşılığı 15 saat düşüür. 26-15=11 kalan 11 e ücret verilir. diğelim öğretmen o hafta 1 gün rapor kullandı 6 ssate girmedi hesap 26-6=20 20-15=5 saat ücret artı hazırlık planlama ve öğrenci kişilik hizmetleri alır.

 48. ECE diyor ki:

  LÜTFEN ACİL CEVAP VERİN
  BEN OKULUMDA 15 SAATİ DOLDURAMIYORUM.12 SOSYAL BİLGİLER
  3 DERSTE RESİM DERSİNE GİRİYORDUM VE BUNDANDA EK DERS ALIYORDUM.AMA MAAŞ KARŞILIĞI DOLDURMADIĞIM İÇİN RESİM DERSLERİNDEN EK DERS VERİLMİYOR.FARKLI BİR DERSE GİRDİĞİM İÇİN EK DERS ALMAM GEREKİYOR MU.BULUNDUĞUM YERDE BAŞKA SOSYAL BİLGİLER DERSİ YOK YANİ 12 SAATTE KALIYORUM BU DUMUMDA ne olacak

  • doğan diyor ki:

   resim dersinden ücret alamazsınız.Ayrıca eğer siz istemiyorsanız alanınız dışında bir derse maaş karşılığını dolduramasanız dahi girmek zorunda değilsiniz.

 49. Ardada diyor ki:

  Az önceki yorumumu neden kaldırdınız hiçbir hakaret ve saldırı yoktu yorumumda.

 50. Ardada diyor ki:

  Arkadaşlar Gençlik Spor Müdürlüklerinin açmış olduğu faaliyetlerde günlük 3 saat ücret verilecekmiş. Bu esnada asli görev için verilen ücret ödenmeyecekmiş. Acaba bu kurumdamı milli eğitim bakanı gibi öğretmenlerle alay ediyor.

  • burhan diyor ki:

   çok iyi bir nokta yakalamışsın. Daha doğrusu bunlar öğretmenleri kendileri gibi saf sanıyorlar.

 51. fatmab. diyor ki:

  arkadaşlar branş öğretmeniyim kulubüm ve sınıfım yok 31 saat derse giriyorum ve idare 30 saatten sonraki 1 saati fahri gireceksiniz diyor böyle bir zorunluluk var mı?

 52. ayşe diyor ki:

  merhaba.ben 5.sınıflara gelen seçmeli derslerle ilgili bilgi almak istiyorum.şöyle ki:ben haftada 31 saat fiili derse giriyorum ve branş öğretmenlerinin böyle bir hakkı olmadığından 30saati aşan kısmının ücretini almıyorum.fakat zümrem de 31 saat derse girmesine rağmen onun ek dersinin fazlasının ödendiğini gördüm çizelgede.bu durumu idareye gidip sorduğumda bana onun seçmeli derslere girmesinden kaynaklandığını söylediler.seçmeli derslerin ücreti ödeniyormuş.ben bu konuyla ilgili bi kaç yere danıştım olamiycağını söylediler ne olursa olsun branş öğretmenin 30 saatten fazla ders alamiycağı söylendi.ayrıca yönetmeliğe de baktım böyle bir bilgi yoktu.seçmeli ders normal ders ayrımı diye bir şey var mı? bu durumu anlayamadım bilgi sahibi olan biri beni bilgilendirebilir mi?

 53. mehmet okur diyor ki:

  ceylanpınarda suriyede ki savaş nedeniyle okullar tatil edildi. bu tatil sürecinde ekders kasilir mi?

 54. merkal diyor ki:

  kendi okulumda fiili 23 saat.. başka bir okulda 8 saat derse giriyorum… haftada 19 yazılıyo… 20 olması gerekmiyor mu? (öteki okulda 10 saat dolmadığı için 10 her saate 1 saati yazmıyorlar)

  • Ardada diyor ki:

   fiili girdiğin ders nerde olursa olsun 10 saat tamamlandıktan sonra 10 a 1 alırsın.

 55. eda diyor ki:

  mebdekı bır ögretmenın bır saat ekdersın ücreti ne kadardır?ek dersı hesaplarken bu mıktarı aynen mı çarpıyoruz yoksa kesıntısı var mıdır?

 56. tolga diyor ki:

  30 saat derse giriyorum. Ayrıca 1 saat de rehberlikle beraber bilfiil 31 saat derse giriyorum. Bu durumda kaç saat ek ders alırım? Eğer 20 saat alıyorsam bunun yönetmelikteki dayanağını belirtir misiniz? Teşekkürler

  • İsmet demir diyor ki:

   30-15=15 (ek ders)
   15+3 (ders dışı hazırlık)=18
   18+2 (rehberlik)=20
   Heaaplama bu şekildedir. Kesinlikle 20 saat alırsın.Okula eksik ödeme için dilekçe ver.

 57. Adınız ... diyor ki:

  ilçe okul sporları Organizasyonuda görevli beden eğitimi öğretmeni ek ders alacakmı?

 58. selma diyor ki:

  yüksek lisans yapanlarla, iki üüversite mezunu olanların aluığı ek ders ücreti farklımıdır.

 59. feridun diyor ki:

  ikili öğretim yapılan bir meslek lisesinde bir öğretmene günde en fazla kaç saat ders verilebilir. günde 16 saat ders yapılıyorsa.

 60. Gülay diyor ki:

  Okuldaki maaş karşılığı ders saatim 13 egzersiz yapmak istiyorum maaş karşılığı olan 15 saati dolduramayanlara ders dışı egzersiz ücreti ödenmez diye duydum doğru mudur ( sınıf rehberliğim var sayılıyor mu) teşekkürler…

  • Ardada diyor ki:

   sınıf rehberliği sayılmaz ama başka okulda da maaş karşılığını dolduramıyorsan, ekzersiz yapabilirsin. maaş karşılığı ile alakası yok.

 61. seher kondu diyor ki:

  eğitim bölgemizde ders olduğu halde en az derse giren benim eşit dağıtılması gerekmez mi,bu iş müdürlerin insiyatifindemidir

 62. kemal kılıç diyor ki:

  15 saati dolduran bir öğretmen istemediği halde bölge içinde 6 saat zorunlu ek ders için başka okulda görevderilebilir mi?

 63. Arda Turan diyor ki:

  Pardon 18 Saat alır.

 64. OĞUZ diyor ki:

  29 saat derse giren ve kulüp çalışması yapan bir öğretmen kaç saat ek ders alır

  • Arda Turan diyor ki:

   20 Saat ekders alır.

  • Adınız ... diyor ki:

   18 saat alır rehberlik filli ders sayılmaz 29-15=14 ona artıdan 2 saat 2 saat kulüp veya rehberlikten toplam 18 saat

   • Emrah Doğan diyor ki:

    Kafadan sallamayın bakanlık genelgesi var. Kulüp çalışmaları öğrenci sosyal ve kişilik hizmetleri olarak geçer ve bilfiil derse girildiği için planlamaya dahil edilir.FİİLİ DERSTİR ÖYLE KABUL EDİLİR YÖNETMELİĞİ OKU Kısaca
    29+1=30 3 saat planlama 2 saat sosyal hizmet çalışması

    29-15= 14 + 3 + 2 = 19 saat alır.

  • ismet demir diyor ki:

   Hayır 20 saat alamazsınız.
   29-15 (Maaş karşılığı)=14
   14+2(ders dışı hazırlık)=16
   16+2(kulüp çalışması)=18

   • şaban Turan diyor ki:

    İsmet bey’in doğru 29-15=14+2 (29/10)+2 kulüp=18 Eğer Sınıf Rehberliği verilseydi 29+1=30, 30/10=3 saat ders dışı hazırlık planlama olurdu o zaman 19 saat ederdi

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.