Ek Yerleştirme Tercihleri İçin Son Başvuru Tarihi Bugün – 11 Ekim 2010

Pazar, 10 Ekim 2010, 7:18 | YGS LYS | 7 Comments
by admin

Üniversitelerdeki boş kontenjanlara başvuru yaparak yerleşmek isteyen adayların başvurusu süresi bugün sona eriyor. Başvuru süresinin uzatılmayacağı bildirildi.İşte ayrıntılar…Yükseköğretim programlarından birine girmek isteyen adaylar, 2010- 2011 eğitim -öğretim yılı için merkezi yerleştirmede boş kalan, yerleştirilen adayların kayıt yaptırmaması nedeniyle boş kalan ve 2010 – ÖSYS 2010-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu yayımlandıktan sonra açılan kontenjanlara başvurabilecekler.

Adaylar, 2010-ÖSYS ek yerleştirme tercihlerini, başvuru merkezleri aracılığıyla veya internet üzerinden bireysel olarak yapacak. 2010-ÖSYS merkezi ilk yerleştirmede tercih işlemi yapılabilen tüm ortaöğretim kurumu müdürlükleri ve ÖSYM sınav merkezi yöneticilikleri, ÖSYS’de başvuru merkezi olarak görev yapacak. Başvuru süresinin kesinlikle uzatılmayacağı bildirildi. Adaylar, 2010-ÖSYS Ek Yerleştirme Kılavuzu ile Tercih Formu’na, başvuru süresi içinde ÖSYM’nin “http://www.osym.gov.tr” internet adresinden ulaşabilecekler. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacak. Adaylar, tercihlerini başvuru merkezi aracılığıyla yaptıklarında ödeyecekleri 3 TL tutarındaki hizmet ücreti dışında başka bir ücret ödemeyecek.

[reklam1]

Posta ile ÖSYM’ye gönderilen tercih formları işleme alınmayacak. 2010-ÖSYS ek yerleştirme kurallarına ilişkin bilgiler, 2010-ÖSYS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzu’nda yer alacak. Ek yerleştirme için başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekiyor.

Ek yerleştirme işlemleri, 2010 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi Kılavuzu, 2010-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu ile 2010-ÖSYS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzu’nda belirtilen esaslara göre yapılacak.

(ANKA) 11.10.2010

2010 ÖSS – LYS Ek Yerleştirme Tercihleri Başvuru Süresi Uzatıldı – Haberi Okumak İçin Tıkla

7 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Ek Yerleştirme Tercihleri İçin Son Başvuru Tarihi Bugün – 11 Ekim 2010"

 1. Kadir dedi ki:

  Sözelciyim : alanında YGS3 puan türüm gözükmüyor.. YGS 3den tercih yapabilirmiyim?

 2. Ek Yerleştirme Tarihi uzatıldı dedi ki:

  hayır bugun son değil yarın songünmüş ösym tercihleri bir gün uzatmıs haberi http://www.ygshaber.blogspot.com adresinde gördüm detaylıca bu adreste yazıyorr arkadaslar…

 3. BiLâL dedi ki:

  Gece 12’ye kadar süre olması gerek. Geçen tercihlerde öyleydi.

 4. hnd dedi ki:

  akşam 5 e kadar yani mesai bitimine kadar yapabilirsin

 5. sevda dedi ki:

  ek yerleşmeler saat kaçta sona erecek ben daha yapmadımda öğleden sonra olurmu acillll

 6. sema dedi ki:

  yaptm sonunda terch:)) inşalh bunda bi yere yerleşeblrm yha hayrlsyla:)

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.