Ekonomik Güç Nedir Kısaca

Salı, 21 Mart 2017, 4:34 | Ödev | 0 Yorum
by ozge2017

Milli gücü oluşturan bir takım unsurlar bulunmaktadır. Millet için önemi çok büyük olan bu unsurlardan bir tanesi ise ekonomik güç olmaktadır. Bir milletin üretim, tüketim ve verimliliğine bağlı olarak belirlenen ekonomik güç, milletin istikrar sağlayabilmesi için büyük bir önem taşımaktadır. Bizler de bu konu ile ilgili hazırlamış olduğumuz bu yazıda, sizlere ekonomik güç nedir kısaca bilgi vereceğiz.

Ekonomik Güç Nedir Kısaca ile ilgili görsel sonucu

Ekonomik güç bir milletin kalkınmasını sağlamaktadır. Ülkenin sahip olduğu iç ve dış kaynaklar ekonomik güç sayesinde doğru bir şekilde kullanılır. Ekonomik güç ne kadar artarsa, toplumdaki birçok alanda hizmet ve kalkınma artar. Doğal ve yapay kaynakların doğru bir şekilde kullanımının sağlanması ekonomik gücü artırmaktadır. Bunun yanı sıra pazar ihtiyacının sağlanması, üretimin, tüketimin ve verimliliğin artması da ekonomik gücün artmasına sebep olmaktadır.

 

 

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.