Elektrik İle İlgili Hikaye Kısa

Perşembe, 26 Nisan 2018, 19:39 | Ödev | 3 Comments
by ozge2017

Elektriğin bulunmasıyla insan hayatı aydınlanmış ve insan vaktinin her anını değerlendirme fırsatını yakalamıştır. Günümüzde olmazsa olmaz olarak nitelendirdiğimiz birçok araç elektrik ile çalışmakta ve hayatımıza sonsuz kolaylık sağlamaktadır. Bu nedenle elektriğin insan hayatı için ne kadar önemli olduğunu herkes bilir. Çünkü elektrik enerjisinden faydalanmayan tek bir insan bile yoktur. Bize bu kadar fayda sağlayan bu enerji için yapmamız gereken en önemli şey elektriği tasarruflu kullanmaktır. Bizler de bu konuya dikkat çekmek amacı ile hazırlamış olduğumuz bu yazıda, sizlere elektrik ile ilgili hikaye kısa bilgi vereceğiz.

elektrik ile ilgili görsel sonucu

Elektrik İle İlgili Hikaye

Elif adında küçük bir kız arkadaşları ile oynamayı çok sever, hava kararsa bile oyun oynamaya devam edermiş. Evde birçok elektrik ile çalışan oyuncağı varmış. Annesi sürekli evde elektrikli aletler ile ev işlerini yapar, babası elektrik teknisyeni olarak çalışır, ablası ise internet üzerinden yazılar yazarak para kazanır ve geçimlerini sağlarlarmış. Fakat Elif, sürekli elektrik israfı yapar, ailesinin elektriği tasarruflu kullanması gerektiği yönündeki ikazlarını dikkate almazmış.

Elektrik için çok para ödemeleri Elif’i etkilemediğinden dolayı Elif bu durumu umursamazmış. Bir gün uyandığında her yerin kapkara olduğunu ve hiçbir oyuncağının çalışmadığını ve onları görebilecek ışığın bile olmadığını görmüş. Çok korkmuş. Elektriğin kendi israfı yüzünden artık yok olduğunu anlamış. Ağlamaya başlamış ki, sonra bir uyanmış aslında gördüğü rüyaymış. O rüyadan sonra Elif elektriği daha tasarruflu kullanmaya başlamış.

Elektrik İle İlgili Hikaye Kısa Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

3 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Elektrik İle İlgili Hikaye Kısa"

  1. Melih oyunsever:) dedi ki:

    Emirhan bende seni sevmedim

  2. emirhan dedi ki:

    bunun başlığı kız çocuğu olabilirdi ama bu hikayenin adı yok sadece elektrik ile ilgili hikaye yazıyor başlığı sevmedim

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.