Elektrik Olmasaydı Ne Olurdu Kompozisyon

Perşembe, 28 Mart 2019, 21:54 | Ödev | 1 Yorum
by ozge2017

Dünya üzerinde doğal ve doğal olmayan bazı aydınlatma kaynaklarımız bulunmaktadır. Doğal aydınlatma kaynağımız güneş olmaktadır. Dünya güneş ile sadece gündüz vakitlerinde aydınlandığından dolayı güneş battıktan sonra hava kararmaktadır. Dünyamızın uydusu olan ay da en önemli doğal aydınlatma kaynaklarımızdan bir tanesi olsa da, güneş battıktan sonra havanın aydınlık olmasına yetmemektedir. Bu sebepten dolayı eski zamanlardan beri insanlar doğal olmayan birçok aydınlatma kaynakları üretmeye başlamışlardır. Bunlardan en önemlisi elektrik olmaktadır. Fakat elektrik sadece aydınlatmaya değil günlük hayatımızda kullanmış olduğumuz birçok alette kullanılmaktadır. Bizler de sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazıda, elektrik olmasaydı ne olurdu kompozisyon kısaca bilgi vereceğiz.

elektrik ile ilgili görsel sonucu

Günlük hayatımızda bizlerin işini kolaylaştıran çok sayıda alet elektrik ile çalışmaktadır. Bu aletlere örnek olarak bilgisayar, televizyon, telefon, buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, ütü, aydınlatma, mutfak robotları, tost makinesi, elektrik süpürgesi ve buna benzeyen çok sayıda alet bulunmaktadır. Bu aletlerin günlük hayatımızı nasıl kolaylaştırdığını hepimiz bilmekteyiz. Eğer elektrik olmasaydı bu aletlerin hiçbirinden faydalanamaz ve mum ışığında yaşamak durumunda kalırdık. Bu da insan hayatını oldukça zorlaştırırdı.

Elektriğin insan hayatındaki yeri ve önemi oldukça büyüktür. Fakat bu önemi kimi zaman unutup gereksiz yere elektrik harcayan insanlar bulunmaktadır. Gereksiz yere elektrik harcamak ekonomiye önemli ölçüde zarar vermektedir. Bu sebepten dolayı elektrik enerjisini tasarruflu bir şekilde kullanmaya özen göstermemiz gerekmektedir.

Elektrik Olmasaydı Ne Olurdu Kompozisyon Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

 

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Elektrik Olmasaydı Ne Olurdu Kompozisyon"

  1. Pelin dedi ki:

    Teşekkürler
    😆😆😆😍😍😍

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.