Emekliler İntibak Zammı Ne Zaman Alacak ?

Perşembe, 21 Haziran 2012, 9:09 | Bilgi Paylaşımı | 4 Comments
by admin

2013 Yılbaşına yetişmesi gereken intibak zammı çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

1 milyon 940 bin emeklinin faydalanacağı intibak zammında 400 bin dosya tamamlandı.

Hükümet programına giren intibak zammı ekim ayı sonuna kadar tamamlanacak. Bu çerçevede Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Emeklilik Daire Başkanlığı, mevcut personele yenilerini ekledi. 2000 yılı öncesi SSK emeklileriyle 2003 yılında emeklilik dilekçesi veren esnaf emeklilerinin dosyaları bilgisayar ortamına giriliyor. Günlük 6 bin emeklinin intibak zammı hesaplanırken Bakan Faruk Çelik’in talimatıyla her gün 20 bin dosya bitirilmeye başlandı. Böylece intibaktan yararlanacak 1 milyon 940 bin emeklinin 500 binin dosyası tamamlandı. 2012 Ocak ayına kadar tüm dosyaların incelemesi bitirilecek ve emekliler normal maaş zammının yanı sıra 10 ile 339 lira arasında intibak farkını da alacaklar.

emekli intibak zam

Kuruş bile ödenecek

Gecikme yaşanmaması için 3 ay boyunca testler yapılacak. Bilgisayar programları hazırlayanSGK yönetimi temmuz ve aralık ayı enflasyon oranlarını emekliye artış olarak yansıtacak.

intibak zam ne zaman 2016 2017, emekliler ne zaman intibak zammı alacak ? , intibak zammı hangi tarihte verilecek

İşçi ve esnaf emeklisinin faydalanacağı intibak zammında memurlar dedektif titizliğindehesaplamalar yapıyor. Her bir emeklinin dosyaları hizmet sürelerine ve sigorta primlerine göre dört ayrı çapraz sorgulamadan geçiriliyor. Tozlu dosyalardan elde edilen veriler kuruş kuruşuna emeklinin vatandaşlık numarasına kaydediliyor.

eokulegitim.com

4 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Emekliler İntibak Zammı Ne Zaman Alacak ?"

 1. elmas dedi ki:

  ben 2006 yılında emekli oldum intibak zammı alacakmıyım

 2. hamdi dedi ki:

  bir vekilin maaşıyla bir emeklinin maaşını karşılaştırın gerisi vicdanınıza kalmış 800 tl ile gecinmeye calışan biz emekliler cocuklarımızı nasıl okutacağız ev kirası elektirik su doğalgaz BUYRUN BİR AY SİZ GECİNİN SAYIN VEKİLLER.ALLAH VAR HAK YEMEYİN ARTIK LÜTFEN BU YALAN DÜNYA ALLAHIN HUZURUNDA NE SÖYLEYECEKSİNİZ BAKALIM BENİM GİBİ 10 MİLYONUN HAKKI YENİYOR GERCEKTEN VİCDAN LAZIM BU KADAR İNSANIN HAKKINI YEMEYİN ARTIK LÜTFEN ALLAH YARINA BIRAKIR BELKİ AMA KİMSENİN YANINA BIRAKMAZ RABBİM SAYGILAR

 3. Erdoğan KIRKIM dedi ki:

  Sayın yetkililer “”1984 senesinde emekli oldum.Kulaktan kulağa gezen fısıtılara göre aradaki farkların geriye dönük toplu ödeme yapılacağıdır.Bu konuda beni aydınlatırsanız memnun olurm.Saygılarımla.

 4. Haydar dedi ki:

  saygilarimladeyerli yetkililer ben acaba intibak zami alabilirmiyim 2000 yilinda emeklioldum saygilarimla

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.