Erken Kalkmanın Önemi Kompozisyon

Cuma, 21 Mart 2014, 15:08 | Genel | 0 Yorum
by tayyar

Erken kalkmak neden önemlidir, erken kalkmanın faydaları hakkında kısa kompozisyon örneği paylaşıyoruz.

Atalarımız erken kalkan yol alır demiştir. Bunun nedeni ise erken kalkan insanın daha çok çalışarak daha başarılı olmasından kaynaklanır. Erken kalkan insan günün ilk fırsatlarını en iyi şekilde değerlendirerek kazancını arttırabilir. Ayrıca erken kalkmak kişinin güne zinde başlamasını sağlar, ruh ve beden sağlığını arttırır.

Sabah uyandığımız zaman yapmamız gereken işleri planlar, sıraya koyar ve bir düzen içinde yapmaya başlarız. Erken kalktığımız için pek çok kişiden bir adım önde başlarız hayata. Onlar yeni uyandığında biz işlerimizi bitirmiş oluruz. Mesela sabah erken kalkan bir öğrenci ödevini hemen bitirirken 10-11 gibi uyanan öğrenci kahvaltısını yapıp kendine gelene kadar günün yarısı boşa gitmiş olur. Sadece bu örnekle bile erken kalkmanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha vurgulamış oluyoruz.

Bu yüzden bazı özel durumlar haricinde mümkün olduğunca hayata erken kalkarak başlamalıyız. Sabah güneşini seyrederek yapılan kahvaltının vereceği keyfi başka hiçbir şey veremeyecektir.

images (1)

Erken Kalkmak Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.