Esnafa internet üzerinden ingilizce

Çarşamba, 28 Kasım 2012, 2:22 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum
by eokulbengi

Adıyaman Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan projeyle esnafın internet üzerinden ingilizce öğrenmesi hedefleniyor.

İl Müdürlüğü’nün hazırladığı turizmcilere yönelik internet üzerinden ingilizce eğitim projesi, Ulusal Ajans tarafından kabul edildi.

Toplam bütçesi 375 bin avro olan projenin 267 bin 777 avrosu Avrupa Birliği (AB) tarafından karşılanacak. Türkiye, Yunanistan, Bulgaristan ve İtalya olarak 4 ülke ve 12 ortağı bulunan proje kapsamında, ortaklar arasında turizm sektöründe online internet üzerinden İngilizce öğretimi modülleri geliştirilecek.

Kültür ve Turizm İl Müdürü Mustafa Ekinci, AA muhabirine yaptığı açıklamada, projelerinin AB Bakanlığı bünyesindeki Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkez Başkanlığı nezdindeki Ulusal Ajans tarafından kabul edildiğini bildirdi.

Projeye ilişkin bilgi veren Ekinci, şunları kaydetti: ”Projenin adı ”English Specific Purposes in Tourisim sector, e-Learning’ yani özel amaçlar için İngilizce öğretimi. Burada projenin Türkiye, Yunanistan, Bulgaristan ve İtalya olmak üzere 4 ülke ve 12 ortağı var. Bu ortaklar arasında turizm sektöründe online internet üzerinden İngilizce öğretimi modülleri geliştirilecek ve turizm sektörüne özel İngilizce öğretimi yapılacak. Projemiz 2 yıl sürecek. Toplam proje bedeli 375 bin avro, bunun 267 bin 777 avrosu Avrupa Birliği tarafından hibe olarak karşılanacak. Geriye kalanını da biz kurum olarak karşılayacağız.”

Projenin sözleşmesini 10 Eylül’de imzalayacaklarını bildiren Ekinci, şöyle devam etti: ”Sözleşmeden sonra da projemiz başlayacak. Projenin 12 ortağı var. Bu ortaklar arasında turizm ve otelcilik liseleri, turizm alanında faaliyet gösteren kurumların sivil toplum örgütleri, ticaret ve sanayi odaları gibi kurumlar var. Zaten herkese açık olacağı için başvuru diye bir olay yok. İnternet üzerinden turizm sektörü ile ilgili İngilizce öğrenmek isteyen her kim olursa olsun oluşturacağımız modülde, web sitesine girip bu programdan yararlanabilecek. Öyle zannediyorum ki, bu proje yüz binlerce kişiye hizmet edecek. Faydalı olacağını düşünüyorum. Bu projenin dil boyutunu proje ortaklarından olan TÖMER yapacak.”

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.