Evimiz ve Ülkemiz Arasında Nasıl Bir Benzerlik Kurabiliriz

Cuma, 21 Mart 2014, 17:16 | Genel | 1 Yorum
by tayyar

Evimiz ve ülkemiz arasında ne gibi benzerlikler vardır. Bu yazımızda sizler için evimiz ve ülkemiz arasındaki benzerlikleri ortaya koyan bir yazı paylaşacağız.

Evimiz, aile bireyleriyle ortak paylaştığımız bir yaşam alanıdır. Ülkeyi bir ev, aile bireylerini de toplumla özdeşleştirebiliriz. Yani ülkemizi toplumla ortak bir şekilde kullanmak durumundayız. Bu nedenle bazı kurallara uymak mecburiyetindeyiz. Tıpkı evde uymamız gereken kurallar gibi.

Nasıl ki evimize ayakkabılarla giremiyorsak veya yüksek sesle konuşup başkalarını rahatsız edemiyorsak ülke içinde de buna benzer kurallar vardır. Her ne kadar bu kuralların içeriği evdeki kurallardan farklı da olsa evdeki kurallar gibi yaşantımızı düzenler ve huzur içinde yaşamamızı sağlar.

Evdeki eşyaları uzun süreli kullanmak açısından özenli bir şekilde kullanıyoruz. Aynı şekilde devlete ait ve ortak kullanıma açık eşyaları da böylesine özenle kullanmalıyız. İyi bir vatandaş kamu malına zarar vermez ve bu malları en iyi şekilde korumaya çalışır.

indir (4)

Evimiz ve Ülkemiz Arasındaki Benzerlikler Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz.

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Evimiz ve Ülkemiz Arasında Nasıl Bir Benzerlik Kurabiliriz"

  1. Adınız ... dedi ki:

    OKDOKDOMNO OKĞONZ M ZRMIMRB NORNLRD NYRMR MLIÜĞÜ ĞÜĞĞĞÜFĞFTĞ ÜTĞÜĞT

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.