Facebook’ta Öğretmen Kılığına Girip Öğrencilerin Soyunmasını İstedi

Çarşamba, 1 Şubat 2012, 15:23 | Genel | 0 Yorum
by admin

Öğrenciler ve Veliler bu haberimize dikkat. Sanal sapıklar, her gün daha farklı yöntemler geliştirmeye başladı.  Sanal sapığa suçüstü yakalama … Öğretmenlerin bilgileriyle Facebook’ta hesap açıp kız öğrencilerin ‘müsamere için kıyafet seçme’ bahanesiyle soyunmalarını sağlayan zanlı yakalandı

İnternette çocuk istismarı hız kesmiyor. Küçük yaştaki kız öğrencileri tuzağına düşüren Özgür Ö. (35) bir velinin şikayetçi olmasıyla yakayı ele verdi. Korkunç skandal şöyle gelişti: – Okulların internet sitelerine giren Özgür Ö. gözüne kestirdiği kadın öğretmenlerin isim ve fotoğraflarını kullanarakFacebook profili oluşturdu. – Zanlı oluşturduğu sahte öğretmen hesabından o öğretmenin kız öğrencilerini de hesabına ekledi.

– Öğretmeniyle Facebook arkadaşı olduğunu sanan ilköğretim öğrencileri, MSN’den sohbet etmeye başladı. – ‘Okuldaki etkinlikler için kıyafet seçmeliyiz’ yalanını söyleyen Özgür Ö. kızların soyunmalarını isteyerek ‘webcam’den görüntülerini izledi.

– Olay bir öğrencinin ailesine ‘Öğretmenim soyunmamı istedi’ demesi üzerine ortaya çıktı. – Ailenin okulla irtibata geçmesi üzerine talihsiz öğretmen de haberdar oldu. Öğretmen, yazışmaların kendisine ait olmadığını fotoğraf ve bilgilerinin kullanıldığını söyleyerek polise şikayette bulundu.

– Asayiş Şube Bilişim polisi hemen soruşturma başlattı. – IP adresi araştırmasında zanlınınTokat’tan internete girdiği ortaya çıktı. Tokat emniyeti zanlının bir internet kafeden hesabına giriş yaptığını belirledi. – Müşteri kılığında kafeye gelip pusu kuran polis, hırsızlık, gasp ve yağma suçlarından kaydı bulunan Özgür Ö.’yü takibe aldı. – Zanlı yine küçük yaştaki bir kız öğrenciyi soymak isterken suçüstü yakalandı.

6 OKULDAN 13 ÖĞRENCİYİ KANDIRMIŞ

Özgür Ö.’nün Türkiye’nin çeşitli illerindeki 6 okulda görev yapan öğretmenlerin fotoğrafını kullandığı belirlendi. Zanlı, 13 ayrı suçlamadan tutuklanarak cezaevine gönderildi. İstanbulEmniyet Müdürlüğü küçük yaştaki internet kullanıcıları için aileleri uyardı. Ailelerin bilgisayarları evde salon gibi kontrolü kolay ortak alanlarda bulundurmaları, çocukların girdikleri sitelerin aileler tarafından sürekli incelenmesi gerektiğini belirtti.

Kaynak: Akşam Gazetesi – 1 Şubat 2012

Çocuğunuz İnternette Ne Yapıyor ? Çocuğunuzu Yeterince Kontrol Ettiğinizi Düşünüyor musunuz ? Düşüncelerinizi bizlerle paylaşın ..

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.