Farklılıkları Kabullenme ve Hoşgörü İle İlgili Yazı

Salı, 8 Nisan 2014, 23:26 | Genel | 9 Comments
by ozden

Hoşgörülü Olmak İle İlgili Kompozisyon,  Farklılıkları Kabullenme ve Hoşgörü İle İlgili Yazı

Dünyadaki tüm insanlar birbirleri ile eşit değildir. Her insanın ve her toplumun kendine göre özellikleri vardır ve bu özellikler bazen bizim sahip olduğumuz özelliklerden çok daha farklıdır. Herkesin eşit özelliklere sahip olması hiçbir zaman mümkün olmayacaktır.

İnsanoğlunun farklılıklar karşısında yapması gereken en önemli şey insanları oldukları gibi kabullenerek onlara saygı duymaktır. İnsanların bize benzemelerini ve kendi özelliklerini unutmalarını istemek insanlığa yapılacak en büyük kötülüktür. Herkesin kendine ait özellikleri vardır ve tüm insanlar sahip oldukları özelliklere hoşgörüyü hak etmektedir.

Bir kişiyi inancı, dini, rengi, ırkı ya da görüşleri yüzünden eleştirmek ve dışlamak insanın sahip olabileceği en büyük ayıplardandır. Tüm insanlar kardeştir ve her insan kendi özelliklerine saygı gösterilme hakkına sahiptir. Dünya tek renk değildir, insanların da tek renk olmasını beklemek çok yanlıştır.

Farklılıklar Karşısında Nasıl Davranmalıyız Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

 

9 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Farklılıkları Kabullenme ve Hoşgörü İle İlgili Yazı"

 1. damla dedi ki:

  bütün arkadaşlarım ödev için bu siteyi seçer.

 2. muhammed dedi ki:

  10+10+10+10+10+10+10+10+10+10- 100 numara

 3. tuğba dedi ki:

  çok güzel tam istediğim çıkıyor

 4. muhammed dedi ki:

  çok güzel

 5. ali dedi ki:

  iyi kompozisyon

 6. ışıl dedi ki:

  bence 10 numara

 7. ışıl dedi ki:

  Dünyadaki tüm insanlar birbirleri ile eşit değildir. Her insanın ve her toplumun kendine göre özellikleri vardır ve bu özellikler bazen bizim sahip olduğumuz özelliklerden çok daha farklıdır. Herkesin eşit özelliklere sahip olması hiçbir zaman mümkün olmayacaktır. İnsanoğlunun farklılıklar karşısında yapması gereken en önemli şey insanları oldukları gibi kabullenerek onlara saygı duymaktır. İnsanların bize benzemelerini ve kendi özelliklerini unutmalarını istemek insanlığa yapılacak en büyük kötülüktür. Herkesin kendine ait özellikleri vardır ve tüm insanlar sahip oldukları özelliklere hoşgörüyü hak etmektedir. Bir kişiyi inancı, dini, rengi, ırkı ya da görüşleri yüzünden eleştirmek ve dışlamak insanın sahip olabileceği en büyük ayıplardandır. Tüm insanlar kardeştir ve her insan kendi özelliklerine saygı gösterilme hakkına sahiptir. Dünya tek renk değildir, insanların da tek renk olmasını beklemek çok yanlışdır

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.