Fatih Sultan Mehmet’e Yazılmış Mektup Örnekleri

Pazar, 18 Mart 2018, 19:57 | Ödev | 1 Yorum
by ozge2017

Bu yazımızda, sizlere Fatih Sultan Mehmet’e Yazılmış Mektup Örnekleri Kısaca bu konu hakkında bilgiler vereceğiz.

fatih sultan mehmet ile ilgili görsel sonucu

Tarihte yaşamış olan atalarımızın pek çoğu, yaptıkları hamleler ile dünya üzerinde köklü değişiklikler yapmayı başarmış insanlardır. Bu insanlar, dünya çapında yerli yabancı pek çok tarihçi tarafından yakın markaja alınarak incelenmektedir. Bu bağlamda atalarımızdan bir tanesi olan Fatih Sultan Mehmet de bir çağı kapatıp yeni bir çağı açan, genç yaşında büyük yeniliklere imza atan önemli bir insan olmaktadır.

Bizler, tüm atalarımıza duyduğumuz gibi Fatih Sultan Mehmet’e de büyük bir sevgi duymaktayız. Bu sevgiyi ifade edebilmek için kimi zaman ona mektuplar yazmak isteyebiliriz. Sayfamızda, bununla ilgili bir kaç örnek bulunmaktadır.

Fatih Sultan Mehmet’e Mektuplar

-Fatih’im, sultanım! Sen ki bir çağı kapatıp yeni bir çağı açtın, yaptıklarınla, sözlerinle bu millete ışık oldun. Keşke bizler de senin çağında yaşayıp, senin vatandaşların olabilme şerefine nail olabilseydik! Senden yüzyıllar sonrasında yaşıyor olsak dahi bilmeni isteriz ki, bizler bugün hala bu devletin, bu milletin bekçileriyiz. Emanetini koruyacağız.

  • Sen denizlerden gemiler yürüttün, sen milletine, orduna ışık oldun. Cenkten asla çekinmeyen aslan gibi yüreğinle yüzyıllardır süregelmiş bir imparatorluğa son verdin, yeni topraklarda İslâmın ezânını insanlara tanıttın. Senden yüzyıllar sonra dahi biz seni iyi şekilde anlıyor ve izinde gitmeye devam ediyoruz!

-Sultanım, yıllar önce gösterdiğin cesaret, içlerimize yaktığın umut ışığı hala dipdiri bir vaziyette içimizde yanıyor. Bizler, tıpkı sen gibi yeni topraklara gitmek, kendimizi insanlara tanıtmak istiyoruz. Sen ki adil, merhametli ve yüce ahlâka sahip bir insansın. Bizler de senin yolunda, bu milletin adına tek bir leke sürdürmeden onurla ve gururla ilerliyoruz.

Fatih Sultan Mehmet’e Yazılmış Mektup Örnekleri Adlı Yazımızla İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Yazabilirsiniz.

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Fatih Sultan Mehmet’e Yazılmış Mektup Örnekleri"

  1. ali dedi ki:

    çoq kısa

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.