Geleceğin Parlak Meslekleri

Salı, 26 Şubat 2013, 15:29 | Bilgi Paylaşımı | 1 Yorum
by admin

Geleceğin mesleklerini sizler için derledik.

Geleceğin Parlak Meslekleri

Öğrencilerin büyük bir çoğunluğu hayal ettiği meslekleri değil, para kazandırabilen ve gelecek vadeden mesleklere yönelmektedir. Günümüzde en çok kazandıran mesleklere olan rağbetler sonucunda üniversite puanları da sürekli yükseliş göstermektedir. Ancak bu rağbetler sonucunda mezun sayısı yükseldikçe birçok meslek çöküşe geçerek, geleceğin mesleği olmak yerine değerini kaybetmeye başlamaktadır. Örneğin öğretmenlik bir 10 yıl öncesine kadar çok değerli iken şu anda birçok öğretmen işsizlikten yakınmaktadır. Bu konumuzda şu anda popüler olan veya olmayanca ancak gelecekte kişiye çok para kazandırabilecek meslekleri açıklıyoruz. İşte geleceğin parlak meslekleri;

anlatici

1) Diş Hekimliği: Diş hekimleri, günümüzde en çok ihtiyaç duyulan kişiler haline gelmiştir. Özel olarak çalışan diş hekimlerinin yaptıkları her muayeneden aldığı dolgun ücretler ve ameliyatlar sonucunda elde ettiği primler ile birlikte geleceğin en parlak mesleği olarak görülmektedir.

2) Eczacılık: Şu andaki oturarak en karlı getir getiren ve en rahat kazandıran mesleklerden bir tanesi olan eczacılık, en az 10 yıl daha eski gücünü koruyabilir. Devlet veya dünya üzerinde yeni bir ilaç satışı sistemi geliştirilmediği sürece eczacılık, geleceğin en parlak meslekler arasında kalabilir.

3) Robot Teknisyenliği: Günümüz teknoloji çağında robotların üretimi konusunda sıkça çalışmalar yapılıyor. Gelecekte ise ciddi manada kullanılacağından bu mesleğe duyulan ihtiyaç artacaktır.

4) Diyetisyenlik: Günümüzde sıkça görülmeye başlanan obezite sıkıntısı için hem devlet hem de özel sektör ciddi manada diyetisyen sıkıntısı çekiyor.

Geleceğin meslekleri ile ilgili yorumlarınızı aşağıdan hemen yazabilirsiniz …

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Geleceğin Parlak Meslekleri"

  1. yasin dedi ki:

    güzel bir site ve bilgi için çok teşekürler

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.