Gökçek’ten çiftlere tavsiyeler

Cumartesi, 1 Aralık 2012, 21:42 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum
by eokulbengi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, toplumu oluşturan aile kavramıdır dedi.

Büyükşehir Belediyesi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının uygulayacağı Aile Eğitim Programları başladı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Aşkın Asan, Gençlik Parkı Kültür Merkezi’nde düzenlenen tanıtım toplantısında, insan karakterinin oluştuğu en önemli müessese olan ailenin eğitimine, bakanlık olarak büyük önem verdiklerini söyledi.

Aileyi güçlendirerek, sağlam toplum elde edileceğine inandıklarını belirten Asan, bu nedenle projeyi Türkiye genelinde yaygınlaştırmak istediklerine işaret etti.

Asan, proje kapsamında evliliğin ilk yıllarında lazım olan bilgilerden alışveriş, finans, sağlık ve hijyene kadar her alanda eğitim programlarının olduğunu kaydetti.

TBMM’de bir komisyonun çalışmasında, büyükşehirler arasında en az suç oranının olduğu kentin Ankara seçildiğini vurgulayan Gökçek, Büyükşehir Belediyesi olarak aileye, çocuğa, gençlere ve yaşlılara yaptıkları yaptırımlarla bu sonuca ulaştıklarını ifade etti.

Gökçek, belediye başkanı olduğu ilk dönem ailesiyle çatışan ve sokaklarda yaşayan 5 bin çocuk varken, hayata geçirdikleri projelerle bu sayının şu anda 980’e düştüğünü dile getirdi.

Ailelerin yüzde 95’inin çocuklarla diyalog sorunu yaşadığını ifade eden Gökçek, şöyle devam etti: “Artık nesiller arası büyük fark var. Çocuklar anne ve babalarına bakmıyorlar. Bunun kabahati bizde, çocuklara doğru eğitim vermeliyiz. Başbakanımız da söylüyor. Evlat sayınız bol olsun. Bir tane de kızınız olsun, arka tarafta miras kalsın. Erkekler ailelerine kızlar kadar düşkün olmuyorlar. Gençlere tavsiyem kız çocukları olana kadar çocukları olsun. Bu da benden tavsiye.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.