Göz Altı Torbalarından Kurtulma Yöntemleri – Nasıl Yok Edilir

Perşembe, 10 Mart 2011, 20:08 | Genel | 1 Yorum
by admin

Gözaltı torbalarından kurtulma tüyolarıGüzelliğin ve yüz ifadesinin en önemli unsurlarından biri olan gözler, yaşın ilerlemesiyle birlikte deforme olabiliyor. Basit estetik müdahalelerle bunu önleyebilirsiniz. İşte gözaltı torbalarınıza veda etmenin yöntemleri:

Göz kapaklarında düşme ve gözaltı torbaları en güzel gözlere bile gölge düşürüyor ama basit estetik müdahalelerle yıllara meydan okuyan canlı ve sağlıklı bakışlara sahip olabilirsiniz. Estetik ve Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, göz çevresi estetiği hakkında merak edilenleri anlatıyor…

Göz çevresi sorunlarının lokal anestezi ile acısız ve çok kısa sürede düzeltilebileceğini söyleyen Prof. Dr. Kışlaoğlu ‘’Göz kapağı yaşlanmaya bağlı olarak ya da kalıtsal nedenlerle çok genç yaşlarda da torbalanabilir. Bazen de göz kapağı derisinde torbalanma olmadan sadece sarkma ya da gevşeme görülebilir. Tüm bunlar kişiyi yorgun ve yaşlı gösterir. Bu durumun estetik görünüm bozukluğuna neden olması yanında, sarkık haldeki üst göz kapaklarının gözün önünü kapatması kişinin görmesini de engelleyebilir’’ dedi.

Göz Kapağı Ameliyatı Nasıl Yapılır?

‘’Göz kapağı estetiği ameliyatı ya da blefaroplasti, göz kapaklarına uygulanan estetik cerrahi girişimdir. Alt ve üst göz kapaklarından fazla sarkma ve torbalanmaya neden olan deri fazlalıkları çıkarılır ancak çıkarılan doku miktarlarının çok iyi planlanması gerekir’’ diyen Prof. Kışlaoğlu, operasyon sırasında yapılanları şöyle açıkladı; ‘’Estetik göz kapağı ameliyatı ile fazla deri alınır ve ayrıca fıtıklaşmış yağ dokusu önündeki zar kuvvetlendirilir. Bu şekilde hem güzel bir görünüm elde edilir hem de kişinin rahat görmesi sağlanmış olur. Göz kapağı estetiği lokal anestezi ile yapılır ancak hastanın talebine göre veya başka işlemler de yapılacaksa genel anestezi altında da yapılabilir. Hastanın mevcut şikâyetlerine göre sadece üst veya alt kapaklar ya da her ikisi de aynı anda ameliyat edilebilir. Ameliyat ortalama 1–1,5 saat sürer’’

Operasyon Sonrası İz Kalıyor mu?

Üst göz kapağı için kesi göz kapağının katlanma yerinden yapılır. Üst göz kapağında gizli bir dikiş ve alt göz kapağında kirpik dibinde kendiliğinden kaybolan dikişler vardır. Bu nedenle iz görünmez. Ayrıca göz kapakları insan derisinde en az iz bırakan bölgelerdendir. Ameliyat sonrası ödem oluşumunu önlemek için göz 1 saat kapalı tutulur. Hasta hemen evine dönebilir. Herhangi bir sargı ya da pansuman söz konusu değildir. Hasta iki gün sonra banyo yapabilir, doğal ihtiyaçlarını rahatlıkla giderebilir. Dört gün sonra üst göz kapağındaki dikiş alınır. Bu süre zarfında hasta güneş gözlüğü takarak günlük hayatına devam edebilir. Bu operasyon tek başına uygulanırken kaş kaldırma ve yüz germe operasyonları ile kombine edilebilir.

Yeni Göz Kapağı Şeklini Ne Kadar Korur?

Genellikle bu operasyonlar iyi sonuç verir ve revizyon (yeniden cerrahi girişim) nadiren gerekli görülür. Göz kapaklarının yeni şekli, yerçekimi dolayısıyla bazen 5–10 yıl bazen de ömür boyu dayanır.

Göz Altı Torbaları,Göz Altı Torbası Neden Oluşur,Göz Altı Torbalarından Kurtulma Yöntemi,Göz Altı Torbası Nasıl Yok Edilir,Göz Altı Şişkinliği,Göz Altı Şişkinliği Neden Oluşur

Tagged with: , , , , ,

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Göz Altı Torbalarından Kurtulma Yöntemleri – Nasıl Yok Edilir"

 1. GÖZALTI TORBALARINA ÇÖZÜM dedi ki:

  ***** GÖZALTI MORLUK ,HALKA VA TORBALARINA DUR DEYİN ;
  ***** FLOXİA PARİS REGARD JEL LE AYDINLIK VE GÖZALICI BAKIŞLAR ;
  ***** FLOXİA PARİS DERMOKOZMETİK DÜNYA MARKASI ÜRÜNLERİ ARTIK TÜRKİYE DE ;
  I-)GÖZALTI MORLUKLARININ SEBEBLERİ :
  Gözaltında oluşan morlukların birçok nedeni olabilir.Yoğun iş temposu, sağlıksız beslenme, dış etkenler, kansızlık, alerjik sebepler, genetik, pigmentasyon bozukluğu, burun tıkanıklığı, dolaşım bozukluğu ve yaşlılık gözaltında morluk ve şişliklerin oluşma nedenidir. Kişiyi olduğundan daha yaşlı gösteren bu değişimler genç ya da yaşlı insanlarda görülebilir.Gözaltında morluğa neden olan sebepler, gözaltındaki kılcal damarları etkileyerek belirginleşmesine neden olur. Gözaltı derisi çok ince yapılı olduğu için vücuttaki değişiklikleri ya da eksiklikleri hemen belli eder.
  II-)ETKİNLİĞİ VE GÜVENİRLİĞİ KANITLANMIŞ FLOXİA PARİS REGARD JEL LE BÜYÜLEYİCİ BAKIŞLAR:
  Floxia Paris Regard Jeli, gözaltında bulunan kılcal damarların hareketlenmesini sağlayarak kan akışını düzenleyerek gözaltı morluklarının giderilmesini sağlar.
  Göz Altı Morluk ve Şişlik Giderici Floxia Paris Regard Jel, cilde çok iyi nüfuz eder ve emilir. İçindeki aktif maddeler göz çevresindeki halkalar, derideki kırmızı lekeler ve göz altı torbaları ile etkili şekilde savaşır.
  III-)FLOXİA PARİS REGARD, İÇERİĞİ :
  Sulfate de Dextran: Kan dolaşımını hızlandırır ve gözaltı torbalarını azaltır.
  Mica Vert: Sulfate de Dextran eklenmesiyle ortaya çıkar. Göz çevresini düzenler.
  Niasinamid ve Rutine: Kan dolaşımını hızlandırır ve kazayağı çizgilerini azaltır
  Sodyum hiyalüronat: Göz çevresini nemlendirir.
  Titan dioksit: UV ışınlarından korur.

  IV-) FLOXİA PARİS REGARD JELİN SAĞLADIĞI YARARLAR
  – Kan dolaşımını hızlandırır
  – Gözaltında oluşan torbaları azaltır
  – Kırmızı lekeleri giderir
  – Göz çevresindeki kırışıklıkları azaltır
  – Göz çevresini yumuşatır, nemlendirir
  – UV ışınlarına karşı korur
  V-)KULLANIMI: Floxia Paris Regard jeli, günde 2 defa temiz cilde uygulayın.
  Floxia Paris Regard Göz Altı Morluk Giderici Jel alerjik reaksiyona neden olan maddeler, zararlı kimyasallar ve parfüm içermez.
  7/24 ONLİNE BİLGİ VE İLETİŞİM :0 312 220 3 555 ve
  0 555 822 69 24
  WEB: http : / / www. dogalecza.com/

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.