Greensboro Nerede

Çarşamba, 1 Mayıs 2013, 23:06 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum
by admin

Greensboro Nerede Hakkında Bilgi

Greensboro, ABD’de, Kuzey Carolina eyaletinin ortakuzey kesimindeki Guilford ilinde (county) kent. High Point ve Winston-Salem’le birlikte üçgen biçiminde bir metropoliten alan oluşturur. 1808’de il mer­kezi olarak kurulan kentin adı, Guilford Courthouse Çarpışması’nda (1781) Ameri­kan bağımsızlık kuvvetlerine komuta eden General Nathanael Greene’in onuruna verilmiştir. Çarpışma alanı, bugün kent mer­kezinin 10 km kuzeybatısında bir ulusal askeri park durumundadır. İç Savaş’ın so­nuna doğru Greensboro hem Güney’in, hem de Kuzey Carolina’nın geçici başkenti oldu. 1865’te savaşı sona erdirme görüşme­leri de burada yapıldı.

Greensboro büyük bir toptan dağıtım yeri, bir tanm pazan ve önemli bir sigortacı­lık merkezidir. Çok çeşitli sanayi kolları arasında tekstil başta gelir. Kuzey Carolina Eyalet Tanm ve Teknik Üniversitesi (1891), Bennett College (1873), Greensbo­ro College (1838), Guilford College (1837) ve Kuzey Carolina Üniversitesi’nin Greens­boro kampusu (1891) kentteki yükseköğre­nim kurumlarıdır.

Ünlü kısa öykü yazarı O. Henrv’nin (William Sydney Porter) doğum yeri olan Gre­ensboro, kasaba olarak 1810’da, kent olarak da 1870’te tüzel kimlik kazandı. Greensboro-Winston- Salem-High Point metropoliten alanı, 942.091. Greensboro hangü ülkede nereye bağlı konusunda bilgi verdik.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.