Gümüşdüğme Faydaları

Çarşamba, 18 Ocak 2012, 19:50 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum
by admin

Gümüşdüğme nedir, Gümüş Düğme faydası,Gümüş Düğmenin Faydası,Gümüş Gümüş Düğme bitkisinin faydaları 

Gümüşdüğme; Türkiye’de Trakya bölgesi ve Doğu Anadolu’da yetişmektedir.20-60 cm yükseklikte, kuvvetli kokulu ve otsu bir bitkidir. Yaprakları parçalı, parçalar seyrek ve tüylü olan bitki türleridir.

FAYDALARI

Gümüş Düğme bitkisinin sap, yaprak ve çiçeklerini, ateş düşürücü, baş ağrıları ve bunlara eşlik eden bulantı, depresyon gibi semptomlara, mide ağrıları ile düzensiz adet görmeye karşı kullanılan faydalı bitki türüdür.
Bunların yanında migren,migrene bağlı baş dönmesi,mide bulanması üzerinde olumlu etkileri olduğu da bilinmektedir. Yalnız bu tür rahatsızlıklarınız varsa ilk önce doktora gitmeniz gerekmektedir. Daha sonra destek olarak bu bitkileri kullanmalısınız.

————————————————————————————————————————————————————-

Gümüşdüğme Faydaları Gümüşdüğme nedir, Gümüş Düğme faydası,Gümüş Düğmenin Faydası,Gümüş Gümüş Düğme bitkisinin faydaları Gümüşdüğme; Türkiye’de Trakya bölgesi ve Doğu Anadolu’da yetişmektedir.20-60 cm gümüş düğme, gümüş düğme faydaları

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.