güneş enerjisinin önemi etkileri kullanım alanları avantaj ve dezavantajları

Perşembe, 3 Mart 2016, 18:40 | Genel | 3 Comments
by tayyar

Güneş enerjisi faydaları, bu yazımızda sizlere güneş enerjisinin önemi hakkında kısa yazı paylaşacağız.

Çevreci enerji kaynakları üretmek isteyen bilim insanları güneşin sahip olduğu sonsuz enerjiden yararlanmak istemişlerdir. Bunun için çeşitli teknolojiler geliştirilmiştir. Güneş enerjisi sistemleri çevreye zararlı gazlar vermeyen, tükenmeyen bir enerji türüdür. Çevreye zarar vermediği, tükenmeyen ve çok ucuz bir enerji kaynağı olduğu için güneş enerjisinin kullanımı gün geçtikçe yaygınlaşmaktadır. Günümüzde güneş enerjisinden geniş ölçüde yararlanan iki sistem vardır. Bu sistemlerin biri güneşin ısıtma etkisinden yararlanarak sıcak su üretir: Diğer sistem ise ışığın taşıdığı enerjiyi elektrik enerjisine dönüştüren sistemlerdir. Elektrik üretimi ve sıcak su üretimi açısından güneş enerjisi büyük önemi sahiptir. Ayrıca yenilenebilir enerji kaynaklarından olması sebebiyle hiçbir zararı yoktur. Sadece güneş enerjisinden faydalanmak için kullanılan panellerin çevre kirliliği yarattığı hakkında bazı kişiler tarafından üretilen iddialar olsa da günümüzde kullanılan enerji kaynakları arasından en çevreci ve çevreye en az zarar veren kaynaklar güneş enerji kaynaklarıdır.

indir (6)

Güneş Enerjisini Kullanmanın Önemi Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz.

3 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "güneş enerjisinin önemi etkileri kullanım alanları avantaj ve dezavantajları"

  1. kahkihkohkoh dedi ki:

    hıhıhıhı

  2. #melike dedi ki:

    bu neyaa bizde böyle istemio

  3. At dedi ki:

    çok işe yarar

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.