Hasta Ziyaretinde Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir

Pazartesi, 31 Mart 2014, 20:27 | Genel | 0 Yorum
by tayyar

Hasta ziyaretinde nasıl davranılır, bu yazımızda sizlere hasta ziyaretinde uyulması gereken kurallar hakkında kısa bilgi vereceğiz.

Hastayı yormamak adına hasta ziyareti kısa tutulmalıdır. Bir hasta için yapılması gereken maksimum ziyaret süresi on dakikayı geçmemelidir. Hasta ziyaretlerine bebek, çocuk, yaşlı gibi çabuk hastalanacak narin insanları götürmek doğru değildir. Çünkü bu kişiler hastalıklara karşı savunmasızdır ve hastane ortamında bu kişilere hastalıklar çabuk bulaşabilir.

Hastanın yanında bir şey yiyip içmek, özellikle sigara kullanmak sakıncalıdır. Ayrıca hastanın yanında yüksek sesle konuşmak, hastaya müdahale etmek de oldukça zararlıdır. Hasta ziyaretinde cep telefonuyla konuşmak hastaya ve yakınlarına yapılan bir saygısızlıktır.

Hastanın yatağına oturmamalı, ona fazla dokunmamalıyız. Çünkü hastanın eşyalarından ve kendisinden hastalık bulaşma ihtimali yüksektir. Hasta ziyaretine gittiğimiz zaman kolonyayla gitmeliyiz. Çünkü hastanın yanında kolonya kullanarak hem onu hem de kendimizi bulaşıcı hastalıklardan koruyabiliriz.

indir (1)

Hasta Ziyaretinde Uyulması Gereken Kurallar Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.