Hava Su Toprak Kirliliğini Önlemek İçin Neler Yapmalıyız Maddeler Halinde Kısaca

Çarşamba, 30 Nisan 2014, 23:38 | Genel | 0 Yorum
by ozden

Çevre Kirliliğini Önlemek İçin Yapılması Gerekenler, Hava Su Toprak Kirliliğini Önlemek İçin Neler Yapmalıyız Maddeler Halinde Kısaca

Günümüzde teknolojinin gelişmesi, sanayileşmenin fazlalaşması, dünya nüfusunun çoğalması gibi sebeplerle çevre kirliliğinde de artış olmaya başlamıştır. Çevre kirliliği her geçen gün dünyadaki canlıların hayatını daha da fazla tehdit etmeye başlamıştır. Bu çok önemli bir sorundur ve bu sorunun çözümü için mutlaka birtakım önlemlerin alınması gerekmektedir.

Çevre kirliliğini önlemenin en temel yolu insanların bu konuda bilinçlenmesini sağlamaktır. Bu konuda yapılacak çalışmaları seminerler, konferanslar ve verilecek eğitimle çevre kirliliğinin önemli ölçüde önüne geçilebilecektir. Bunun için üretilen teknolojik ürünlerin çevre sorunlarına duyarlı olarak üretilmesi ve kullanılan malzemelerin çevre ile dost olan malzemelerden seçilmesi gerekmektedir.

Fabrikalar bu konuda daha sık denetlenmeli ve çevre kirliliğini engellemek için gerekli önlemler alınmalıdır. Ozon tabakasına zarar veren gazlar kullanılmamalı, küresel ısınmaya sebep olan faktörler incelenerek bu konuda gerekli önlemler alınmalıdır.

Hava Su Toprak Kirliliğini Önlemenin Yolları Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

 

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.