Havacılık Elektrik ve Elektroniği Mesleği Hakkında Bilgiler

Pazartesi, 2 Temmuz 2018, 23:44 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum
by admin

Üniversiteye hazırlık yapan adaylar için, Havacılık Elektrik ve Elektroniği hakkında çeşitli ve güvenilir kaynaklardan en yeni bilgileri ve bölümün puanlarını derledik. Havacılık Elektrik ve Elektroniği mesleğine karar vermeden önce bu bilgileri göz önünde bulundurmanın faydalı olacağını düşünüyoruz.

Havacılık Elektrik ve Elektroniği

Genel Tanım:

Hava limanları ve uçaklarda kullanılan, elektronik cihazların montajı, bakımı ve onarımı ile ilgili teknik mühendislerin yetiştirildiği bir programdır. Bölüme kayıt için tam teşekküllü resmi bir hastaneden mesleği yürütmeye engel olacak fiziki, ruhsal ve bedensel bir engel olmadığını gösteren bir rapor alınması gereklidir.

Faaliyet Alanları:

Uçakların emniyetli bir biçimde seyrüseferini sağlayan elektronik cihazların kullanımı ve bakımıyla birlikte, elektronik parçaların bakım ve onarımını yapma görevini üstlenirler.

İş Bulma Olanakları ve Kazanç Durumu:

Mezunlar THY, özel havayolu şirketleri ile havaalanlarında çalışabilirler.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Günümüzde iş bulma olanakları gelecekte de geçerliliğini sürdürecektir.

Bu Mesleği Seçenlerde Ne Gibi Nitelikler Olmalı:

Yeni ve güncel teknolojileri takip edebilmesi ve bundan hoşlanıyor olması

Yeniliklere açık olması

Masa başı iş beklentisinin olmaması

Beyin ve el koordinasyonunun yüksek olması

Yabancı dil (özellikle İngilizce) bilgisinin olması

Dikkatli ve dikkatini bir noktada uzun süre yoğunlaştırabilme yeteneğine sahip olması

Sorumluluk duygusunun gelişmiş olması

Titiz olması gerekir.

HAVACILIK ELEKTRİK VE ELEKTRONİĞİ (YGS–1)

ÜNİVERSİTE ADI Öğretim Şekli 2009 TABAN PUAN 2009 0,8 BAŞ SIRA 2010 TAHMİNİ P.
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR) 363,594 3,980 544,491

Eokulegitim.com
Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü Mesleği İş İmkanları – Olanakları, Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü Puan Türü Nedir, Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü Taban Puanları 2015 – 2011, Havacılık Elektrik ve Elektroniği Çalışma Alanları ve Koşulları Şartları, Havacılık Elektrik ve Elektroniği Kazanç Durumu, Havacılık Elektrik ve Elektroniği Mesleği Çalışma Koşulları – Şartları, Havacılık Elektrik ve Elektroniği Mesleği İş Alanları, Havacılık Elektrik ve Elektroniği Mesleği Maaşları, Havacılık Elektrik ve Elektroniği Mesleği Özellikleri ve Zorlukları, Havacılık Elektrik ve Elektroniği Mesleğini Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalıdır, Havacılık Elektrik ve Elektroniği Mesleğinin Geleceği, Havacılık Elektrik ve Elektroniği Meslek Rehberi, Havacılık Elektrik ve Elektroniği Mezunları Ne İş Yapar, Havacılık Elektrik ve Elektroniği Nedir, Havacılık Elektrik ve Elektroniği Nedir – Bölümü Hakkında Bilgi, Havacılık Elektrik ve Elektroniği Tercih Edilir mi

Bu Bölüm Hakkındaki Düşüncelerinizi Aşağıdaki Yorum Aracılığıyla Hemen Paylaşabilirsiniz

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.