Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir Sözünü Açıklayan Kompozisyon

Pazartesi, 16 Kasım 2015, 22:17 | Genel | 1 Yorum
by ozden

Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir Hakkında Kısa Yazı, Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir Sözünü Açıklayan Kompozisyon

Atatürk bize pek çok alanda yol göstermiş, ufkumuzu açarak aydınlık yarınlara ulaşmamızı sağlamıştır. Atatürk hangi konuda olursa olsun her şeyi bilimsel yöntemlerle açıklamış gericiliğin ve bağnazlığın önüne geçmiştir. Atatürk’e göre her şeyin çözümü ilim yoluyla bulunabilir.

İnsanlığı aydınlatan, onları bilgi ile dolan en önemli unsur bilimdir. Bilimin yolunda ilerleyen kişiler hem kendilerini geliştirir hem de içinde bulundukları toplumun ilerlemesini sağlarlar. Bilimden uzaklaşan toplumlar, yaşadığımız olayların gerçek nedenlerine uzak kalacak ve bilgisizliğin karanlığında boğulacaktır. Çağın gereklerine ayak uydurmak isteyen toplumlar mutlaka bilimin ışığından faydalanmalıdır.

İnsanın en önemli görevi çalışmak ve bilginin peşinden koşmaktır. Bilim sayesinde kendini aydınlatan insan her zaman bilgi ile ışıldar. Bu nedenle bize yol gösterecek ve bizi bilgi ile donatacak bilimin peşinden ayrılmamak gerekmektedir. Unutmamak gerekir ki insana yol gösteren en önemli şey bilimdir.

Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir Ne Demektir Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir Sözünü Açıklayan Kompozisyon"

  1. ismail dedi ki:

    güzel olmuş

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.