Hayvanlara Karşı Sorumluluklarımız Nelerdir

Salı, 29 Nisan 2014, 2:45 | Genel | 2 Comments
by ozden

Hayvanlara Karşı Görevlerimiz, Hayvanlara Karşı Sorumluluklarımız Nelerdir

Bu dünya sadece biz insanlara ait değildir, bizler bu dünyayı diğer canlılarla özelliklede hayvanlarla paylaşıyoruz. Onlar sorunlarını dile getiremiyor, konuşamıyor olsa da dünyada pek çok hayvan açlıktan ya da bakımsızlıktan yok oluyor. Bu nedenle biz insanların onlara karşı birtakım sorumluluklarımız bulunuyor.

Hayvanlara karşı en büyük görevimiz onları korumak ve onlara kötü davranmamak. Onlar doğal şartlarda yaşamlarını devam ettirmeye çalışıyorlar. Ancak bazen iklim koşulları bazen de doğal çevrenin tahrip olması sebebiyle bu doğal ortamlarında ihtiyaç duydukları şeylere ulaşamıyorlar. İşte bizim hayvanlara karşı sorumluluğumuz burada başlıyor. Onların doğal ortamlarını mümkün olduğunca korumak, eğer yiyecek, içecek ve barınağa ihtiyaçları varsa bunları hayvanlar için temin etmek bizim en önemli görevlerimiz.

Hayvanlar da bu dünyada en az bizim kadar yaşamayı hak ediyor. Bu nedenle sıcak yaz günlerinde kapımızın önüne bir tas koymak belki bizim için önemsiz ama hayvanlar için hayat önem taşıyor.

Hayvanlara Nasıl Davranmalıyız, Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

 

2 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Hayvanlara Karşı Sorumluluklarımız Nelerdir"

  1. Şule girgin dedi ki:

    Hayvanlara herkes iyi davranmalidir Onlarin. biZden istedigi tek sey SEVGİ ŞEFKAT MERHAMET baska bisey istemiyorlar hayvanlari besleyip besleyip sokaga atiyorlar hem hayvan cook uzuluyor hem de Gunahi.cok buyuk korksaniz bile kotu davraaanmayiNNN Oniunda Bİ CANİ VAR UNUTMAYİNNN

    • melisa özcan dedi ki:

      ewt dogru söylüyosun hayvan bizler gibi konuşamaz onlara acyın biraz anlayınn

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.