Hayvanları Koruma ile Çevreyi Koruma Arasındaki İlişki Nedir

Cuma, 25 Nisan 2014, 22:04 | Genel | 1 Yorum
by ozden

Hayvanları Koruma ile Çevreyi Koruma İle İlgili Yazı, Hayvanları Koruma ile Çevreyi Koruma Arasındaki İlişki Nedir

Bir toplumun sahip olabileceği en güzel şey temiz bir çevredir. Temiz bir çevrede yaşayan tüm canlılar daha sağlıklı ve mutlu olur. Bu nedenle her toplumda çevre temizliğine çok önem verilmelidir.

Evcil hayvanlar dışındaki pek çok hayvan genellikle doğada kendi halinde yaşamaktadır. Doğa, bu hayvanlar için sıcak bir barınak görevi görmektedir. Yani çevre, hayvanların yaşam alanıdır. Bu nedenle temiz bir çevre hayvanları doğal olarak çok yakından etkilemektedir. Temiz bir çevre hayvanalar için eşsiz bir yuva gibidir. Çevreyi kirletip ormanları yok ettiğimizde hayvanların da hayatını tehlikeye atmış oluruz.

Çevreyi koruyan kişi, hayvanları da sever ve onların sağlıklı bir yaşam sürebilmeleri için elinden geleni yapar. Örneğin bu kişiler zehirli madde içeren hiçbir şeyi çöpe atmaz, çünkü bunları çöpe korumasızca attığında hayvanlara zarar vereceğini bilir. Görüldüğü gibi hayvanları korumak ile çevreyi korumak arasında sıkı bir ilişki vardır.

Hayvanların ve Çevrenin Korunması Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

 

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Hayvanları Koruma ile Çevreyi Koruma Arasındaki İlişki Nedir"

  1. yaren dedi ki:

    Ödevime çok yardımcı oldu sağolun :)

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.