HGS En Az Kaç Lira TL Yatırılır

Cuma, 7 Eylül 2012, 15:45 | Bilgi Paylaşımı | 6 Comments
by admin

HGS kartına en az kaç lira yüklenir , HGS Kaç liraya dolar , HGS en az kaç tl yüklenecek , HGS kartına para yükleme

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, 17 Eylül’de hizmete girecek Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) için daha önce açıklanan kart bakiyesinde en az 30 lira bulunma zorunluluğunu kaldırdı.

HGS'de en az para yatırma tutarı belli oldu

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, ücretli geçiş yapılan otoyol ve köprülerde kuyrukların önlenmesi, vatandaşların hizmeti en kısa sürede ve ucuz şekilde alabilmesini sağlamak amacıyla OGS ve KGS’ye alternatif olarak PTT ile Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından kurulan Hızlı Geçiş Sistemi’nin, 17 Eylül 2012 tarihinde hizmete gireceği hatırlatıldı.

Sistem ile ilgili vatandaşlardan gelen istek ve temenniler doğrultusunda bazı hususlarda değişikliğe gidildiği belirtilen açıklamada, HGS hizmetinden yararlanmak için hesapta en az 30 lira bulunma zorunluluğunun kaldırıldığı bildirildi.

Açıklamada, kart bakiyeleri ile ilgili olarak HGS abonelerine gerektiğinde bilgilendirme-uyarı mesajları gönderileceği vurgulanarak, şunlar kaydedildi:

”Ücret hesap tablolarında yer alan liste uygulamaları hizmet içi uygulamalar olup, yalnızca bakiye durumlarının takibi ve sürücülerin bilgilendirilmesine yönelik olacaktır. Geçişe yeterli bakiyesi olan herkes HGS hizmetinden yararlanabilecek, bu listelerde yer alan hiçbir kimseye cezai işlem uygulanması söz konusu değildir.

HGS gişelerinden ilk etiket/kart alımlarında hesaba en az yatırılması gereken ücretler de yarıyaindirilmiş olup, araçların sınıf ve cinsine göre aşağıdaki şekilde yeniden belirlenmiştir.

1. Sınıf: 30 lira, 2. Sınıf: 37 lira, 3. Sınıf: 53 lira, 4. Sınıf: 67,50 lira, 5. Sınıf: 81,50 lira

Kart bakiyesinin geçiş ücretini karşılamadığı durumlarda HGS abonelerine, geçişten sonra 7 gün içerisinde hesaplarına para yatırmaları durumunda cezai işlem uygulanmayacaktır.

Ayrıca HGS abonesi olmadığı halde HGS gişelerinden geçiş yapan sürücüler de 7 gün içerisinde abone oldukları takdirde herhangi bir cezai işleme tabi tutulmayacaklardır.”

HGS para yükleme miktarı , HGS kaç liraya doluyor

6 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "HGS En Az Kaç Lira TL Yatırılır"

 1. yalçın yılmaz dedi ki:

  nasıl alıcam

 2. hayrettin topçu dedi ki:

  EN AVANTAJLI METROBÜS,MECBUR KALMADIKÇA, ARAÇALARINIZLA, KÖPRÜYE GİRMEYİNN PARANIZDA CEBİNİZDE KALSINN..TAVSİYE EDERİM

 3. hayrettin topçu dedi ki:

  VALLA, NE GÜZELDE DÜŞÜNMÜŞLER, ÇÖZÜMÜÜ, İSTANBULUN HERYERİ ÇOK AÇIKTA TÜRNİKELER TIKALI, BİDE ORası açıldımı işler tamamdır……cebimiz kart dolduu…kartlara para vere vere bıktıkkk
  onlAR NE OLACAKK

 4. hayrettin topçu dedi ki:

  biz engelilere , herhangi bir indirim yokmu

 5. emin pilot dedi ki:

  binek küçük araçlar en az kaç TL yüklemeli

 6. hasan karaboğa dedi ki:

  HGS Mİ YOKSA OGS Mİ DAHA AVANTAJLI BİRDE EN AZ KAÇ TL YÜKLEMEK ZORUNDAYIZ BEN ŞAHSEN YILDA 3-4 DEFA GİŞELERDEN GEÇİYOM

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.