Hinduizm ve Budizm Dinleri Daha Çok Hangi Kıtada Varlığını Sürdürmektedir

Salı, 28 Şubat 2017, 20:28 | Ödev | 0 Yorum
by ozge2017

Bu yazımızda, Hinduizm ve Budizm Dinleri Daha Çok Hangi Kıtada Varlığını Sürdürmektedir Kısaca bu konuda sizlere bilgiler vereceğiz.

Uzun yıllardan beri dünyaya pek çok peygamber gönderilmiş, bu peygamberlerin tebliğ ettiği dinler haricinde de insanlar çeşitli inanç sistemleri oluşturarak buna göre yaşamışlardır. Hinduizm ve Budizm, bir din olmaktan ziyade bir inanç sistemi olarak insanların yaşamlarında yer bulmuştur.

Felsefi düşünceye dayanan bu inanç sistemleri, günümüzde Hindistan, Malezya, Tayland, Çin, Japonya gibi, Doğu Asya ülkelerinde daha yoğun şekilde insanlar tarafından kabul edilmiştir. Bu inanç sistemleri ile birlikte bu bölge içerisinde barış içerisinde yaşayan çeşitli dinler, inanç sistemleri bulunmaktadır. Bir dinin hakim olmadığı, özellikle Japonya gibi bir ülkede de insanlar sevgiyi, saygıyı hayatlarından hiç bir zaman eksik etmemektedirler.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.