Hz. Muhammed’in (s.a.v) Doğa ve Hayvan Sevgisine Bir Örnek Veriniz

Çarşamba, 1 Mart 2017, 14:34 | Ödev | 0 Yorum
by ozge2017

Bu yazımızda, Hz. Muhammed’in (s.a.v) Doğa ve Hayvan Sevgisine Bir Örnek Veriniz Kısaca bu konuda sizlere bilgiler vereceğiz.

Dinimiz olan İslamiyet’in peygamberi Hz. Muhammed, yaşantısı boyunca sadece din tebliğ etmekle kalmamış, aynı zamanda yaptığı pek çok erdemli davranış ile birlikte çevresindeki Müslümanlara da nasıl yaşamaları, nasıl düşünmeleri gerektiği konusunda pek çok öğütler vermiştir.

Hz. Muhammed, yaşadığı dönemde, etrafındakilere, ”Birazdan kıyamet kopacağını bilseniz dahi elinizdeki fidanı toprağa dikiniz.” demiştir. Bu noktada onun doğaya verdiği önemi ve hassasiyeti rahatlıkla görebilmekteyiz. Bununla birlikte bir gün yolda yürürken, ölü bir köpek sebebiyle çıkan kokudan, Hz. Muhammed’in yanındakiler rahatsız olur. O da, hayvana olan sevgisini insanlara ifade edebilmek için hayvanın yanına gidip, ”Ne de güzel dişleri varmış” demiştir. Buradan da peygamberimizin hayvan sevgisi anlaşılabilmektedir.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.