İçinde çiftçi rüzgar güneş tohum yağmur geçen hikaye

Çarşamba, 26 Mart 2014, 13:23 | Genel | 4 Comments
by tayyar

İçinde çiftçi rüzgar güneş tohum yağmur geçen hikaye, bu yazımızda çiftçi rüzgar tohum ve yağmur kelimelerinin içinde geçtiği bir hikaye yazısı paylaşacağız.

Yemyeşil ovaların bulunduğu, herkesin gitmek istediği cennet gibi bir yer varmış bir zamanlar. Burada bulunan bir ova yemyeşil olmasına rağmen hiç çiçek yokmuş. Ovanın tek üzüntüsü üzerinde çiçeklerin bulunmamasıymış. Bu üzüntüden dolayı ovanın yeşil otları sararmaya başlamış. Bu duruma çevresindeki dağlar da üzülse de ellerinden bir şey gelmiyormuş. Bir süre sonra ovaya kuşlar da uğramaz olmuş. Ancak günlerden bir gün bir serçe ovaya girmiş ve ovayla dertleşmiş. Ova serçeye üzerinde çiçekler olmadığı için dert yanmış. Serçe ise gidip bir gün sonra ona bir sürpriz yapacağını söyleyerek ovadan ayrılmış.

Bir gün sonra geldiğinde yanında en yakın dostu rüzgarı da getirmiş. Rüzgar ovanın çiçeklenmesi için en uzak diyarlardan en iyi çiçeklerin tohumlarını alıp getirmiş ova için. Daha sonra bu tohumların hepsini ovanın üzerine bırakarak oradan ayrılmış. Güneş de rüzgara yardım etmek ve çiçeklerin bir an önce açmasını sağlamak için derenin suyunu buharlaştırmış ve ovanın üzerine taşımış. Daha sonra yağmurlar yağmış ve ovanın çiçeklerini sulamış. Bir gün sonra sulanan çiçekler güneşin de etkisiyle bir bir ortaya çıkmaya başlamış. Artık ovada rengarenk çiçekler açıyor, ovanın üstünü bir kraliçe tacı gibi rengarenk süslüyormuş. Ova sevinçten deliye dönmüş ve ona yardım eden herkese teşekkür etmiş. Ovanın üstünteki çiftçiler, hayvanlar, kısacası herkes onun bu sevincine ortak olmuş ve mutlu mesut yaşamaya devam etmişler.

indir (3)

İçinde çiftçi rüzgar güneş tohum yağmur geçen hikaye yazımız hakkında yorumlarınızı aşağıda hemen bizimle paylaşabilirsiniz.

4 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "İçinde çiftçi rüzgar güneş tohum yağmur geçen hikaye"

 1. pgffuodc dedi ki:

  salak

 2. Cengiz dedi ki:

  Hikayeye bir başlık da koysaydınız daha güzel olurdu ama yinede güzel olmuş ellerinize sağlık çok teşekkürler…

 3. SELİNA dedi ki:

  bence de birdahakine başlık koyarsanız iyi ama hikaye güzeldi

 4. EDA dedi ki:

  başlık olsa iyiydi de neyse bir daha kine başlık koyun lütfen

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.