İkinci Öğretim Ne Demektir? İkinci Öğretim Tercih Edilirmi 2012

Pazartesi, 5 Mart 2012, 14:07 | YGS LYS | 7 Comments
by admin

İkinci öğretim programlarının birinci öğretimden farkları öğretim zamanı(akşam) ve harç ücretleridir.İkinci öğretimler, eğitimlerini akşam veren bölümlerdir. Bu bölümler pek tercih edilmezler. Hem eğitimlerin akşam olması hem de harçlarının yüksek olması öğrencileri bu bölümlerden uzak tutar.(Harçlar çok da yüksek değildir.) Eğer sevdiğiniz bir bölümün ikinci öğretimini okumak size cazip geliyorsa tercih listenizde ikinci öğretimlere yer verebilirsiniz. İkinci öğretimin ücretlerine kılavuzun 235. Sayfasından ulaşabilirsiniz.

Tagged with: , , ,

7 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "İkinci Öğretim Ne Demektir? İkinci Öğretim Tercih Edilirmi 2012"

 1. RAMAZAN dedi ki:

  Merhaba ben ikinci öğretim için detaylı bilgi istiyorum.harçlar ne kadar? hangi bölümler var,mesala ikinci öğretimin fotoğrafçılık bölümü var mı?

 2. ceyda dedi ki:

  Ben tercih yatım ikinci öğretim bankacılık bolumu çıktı orgun istiyorum ama ben ikinci tercih yapma hakkım var mı

 3. bşr dedi ki:

  zihin engelliler öğretmenliği 2. öğretim yazdım dezavantajlarını ve avantajlarını sabahtan beri okuyorum ama hala kesin bir yargıya varamadım yardımcı olur musunuz lütfen :(

 4. kemal dedi ki:

  ikinci öğretimin harç ücretleri tahmini olarak ne kadardır?

 5. tuğçe dedi ki:

  ikinci öğretimin yükseklisans yaparken dezavantajı var mıdır?

 6. gülümser dedi ki:

  ikinci ögretimin avantaji varmi varsa nedir

  • Toprak dedi ki:

   2. öğretimin avantajı vardır. Sabah erken kalkma sorunun olmaz, akşam en geç 21:30’da dersin biter bütün gece senindir. Sabah kalkarsın acele etme sorunun yoktur. İstediğin her şeye vakit ayırabilirsin ; Ders, gezmek.. gibi. Kısacası 1. öğretimden daha avantajlıdır tek dezavantajı harçtır.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.