İlk ve Ortaöğretimde Öğrenciler

Cumartesi, 9 Mart 2013, 19:15 | Genel | 0 Yorum
by admin

İlk ve orta öğretim hatta lise de dahil olmak üzere eğitim süresi 12 yıla çıkarılmakla birlikte zorunlu eğitim sürecine geçilmiştir. Çocukların aslında önünde bekleyen bir çok sınav eğitim ders bulunmaktadır. İlk ve orta öğretim süreçleri çocuğun aldığı eğitimlerde en önemli olanlarıdır. Çünkü çocuğun aldığı ilk bilgiler aklında daha çok kalacak ve hayatı boyunca yardımcı olacaktır. İyi bir işte çalışabilmesi iyi bir meslek seçebilmesi ve hayatını kaliteli sürdürebilmesi açısından eğitim ve öğretimin yaşamda önemi büyüktür. İlk ve orta öğretim ve eğitim olmak üzere çocuklarınızı eğitim hayatları boyunca desteklemek yine anne ve babalara düşen asil görevler arasında yerini alır.

dersanlat

Çocuklarınıza eğitim ve öğretimin önemini daha küçük yaşlarda aşılarsanız öğretirseniz çocuğun aklında daha çok yer edeceğinden dolayı bunu örneklerle de yapabilirsiniz. Çocuğunuza okullarını iyi derecede bitirmesinin kendisine faydası olacağından bahsedebilirsiniz. İlk ve orta öğretim sürecinde çocuklarda belli dersler üzerinde bir yoğunlaşma görülebildiği gibi bazı derslerden hoşlanmama durumları da görülebilmektedir. Mutlaka her çocuğun sevdiği ve sevmediği dersler olacaktır. Ancak bu koşulda teşvik edici olmak yine ebeveynlere düşen görevler arasındadır.

Çocuğun karşısında doğru bir profil sergilemek istiyorsanız öncelikle siz ne yapmak istediğinizden emin olmalı ve çocuğun mutlu olmasını sağlamanız gerekmektedir. Çocuğunuza ilk ve orta eğitim sürecinde destek olmanız onun eğitim hayatı boyunca oldukça değerli ve önemli olacağından dolayı evde yardımcı olabilir ve derslerinde anlamadığı noktaların üzerinden geçebilir ve denemeler yaptırabilirsiniz. Bu denemelerle birlikte çocukların teşvik edilmesi sağlanarak daha kolay adaptasyon sürecinden geçirebilirsiniz.

eokulegitim.com

yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "İlk ve Ortaöğretimde Öğrenciler"

  1. rukiye kan dedi ki:

    inşallah ben de bu liseye gideceğim seneye oradayı sevgi ve saygılarımla rukiye kan

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.