İmamın Ordusu Kitabında Neler Yazıyor Ahmet Şıkın Kitabı 2011

Perşembe, 24 Mart 2011, 18:59 | Genel | 302 Comments
by admin

Radikal gazetesinde polis aramasıOdatv soruşturması kapsamında tutuklanan yazar Ahmet Şık’ın yayımlanmamış ‘İmamın Ordusu’ adlı kitabın taslağı için polis Radikal gazetesine gitti. 12. Ağır Ceza Mahkemesi de kitaba yayın yasağı koydu. Peki Ahmet Şık’ın Kitabı İmamın Ordusu kitabının içeriği ne? Soruşturma ne aşamada. İşte ayrıntılar:

”Ergenekon” soruşturması kapsamında Kadıköy’deki İthaki Yayınevi’nde ikinci kez yapılan arama tamamlandı.

Yanınevinin bulunduğu Kadıköy Bahariye Dr. İhsan Ünlüer Ersoy Apartmanı’na öğle saatlerinde gelen Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, tutuklanan gazeteci Ahmet Şık tarafından yazıldığı belirtilen ”İmamın Ordusu” adlı kitabın dijital kaydının bulunduğu harddiski alarak, aramayı tamamladı.

İthaki Yayınevi Editörü Ahmet Öz, aramaya ilişkin şunları söyledi:

”Savcılık kararıyla dün gece arama yapılmıştı. Bugün İstanbul 12. ağır Ceza Mahkemesinin kararıyla geldiler. Dün gece söz konusu kitabın dijital ortamdaki kaydı polislerce silinmişti. Bugün de bilgisayarın harddiskine el koydular. Kitabın dijital kopyasını bulundurmak yasak, mesele bu. Harddiskin içerisinde başka çevirilerimizde vardı. İşimiz fiili olarak durmuş durumda. Harddiski geri vereceklerini söylediler.”

RADİKAL’DEN KİTABIN TASLAK KOPYASI ALINDI ASLI SİLİNDİ

Odatv soruşturması kapsamında tutuklanan yazar Ahmet Şık’ın yayımlanmamış ‘İmamın Ordusu’ adlı kitabın taslağı için polis yayın evine bu gün 2. kez gitti.

Polisin Radikal gazetesindeki bazı bilgisayarlarda yaptığı incelemelerde de Ertuğrul Mavioğlu’nun bilgisayarından bir kopya aldı.

İtaki Yayınevinden Radikal’e kadar uzanan aramada polisin ‘001 kitap son’ adlı dosyanın peşinde olduğu belirtildi. ‘İmamın Ordusu’ adlı kitabın bir kaydı olduğu düşünülen bir dosyayı kopyaladı.

MAVİOĞLU: ”FIRSAT BULUP OKUYAMADIM AMA ŞU AN ÇOK PİŞMANIM OKUMADIĞIMA”

Gazeteci Ertuğrul Mavioğlu, ”Ergenekon” soruşturması kapsamında polisin Ahmet Şık’ın gönderdiği kitap taslağına el koyduğunu bildirdi.

Mavioğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ahmet Şık’ın kitap taslağına el konulması yönünde İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesinin kararı olduğunu hatırlatarak, kitap taslağının polise teslim edilmemesinin ”terör örgütüne yardım ve yataklık” suçu kapsamında değerlendirileceğinin kendisine bildirildiğini söyledi.

Bu karar uyarınca Şık’ın gönderdiği kitap taslağının aranması amacıyla çalıştığı Radikal gazetesine gelen polislerin şu anda bilgisayardan taslağın çıktılarının aldığını, daha sonra kaydı sileceklerini belirten Mavioğlu, ”Ahmet Şık, 18 Aralık 2010’da ”00kitap son” koduyla kitap taslağını bana göndermişti. Açıkça söyleyeyim, fırsat bulup okuyamadım. Sadece bir göz gezdirdim ama şu an çok pişmanım okumadığıma. Ancak gök kubbe altında hiçbir şey gizli kalmayacaktır” dedi.

Mavioğlu, polisin, kendisinin dışında ayrıca Ahmet Şık’ın eşi Yonca Şık ile avukat Fikret İlkiz’i de arayarak, onlarda bulunan nüshaların da teslim alınacağı yönünde tebligatta bulunduğunu söyledi.

İSTANBUL 12. AĞIR CEZA MAHKEMESİ, GAZETECİ AHMET ŞIK’TAN ELDE EDİLEN KİTAP TASLAĞININ DOKÜMAN VE TÜM NÜSHALARINA EL KONULMASINA KARAR VERDİ

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi, gazeteci Ahmet Şık’tan elde edilen kitap taslağının doküman ve tüm nüshalarına el konulmasına karar verdi.

Mahkemenin kararında şöyle denildi:

”(İmamın Ordusu) isimli döküman ve tüm nüshalarına içerik olarak aynı mahiyetteki evrak ve tüm nüshalarına İstanbul Emniyet Müdürlüğünün 17 Mart 2011 tarihli yazısı ekinde sunulan 16 Mart 2011 tarihli 49 sayfalık rapor içeriğinde belirtilen evrak ve tüm nüshalarına CMK 121, 122, 123/2, 124, 127 uyarınca el konulmasına karar verildi”

Fethullah Gülen Şık için sessizliğini bozdu

Fethullah Gülen Şık için sessizliğini bozduFethullah Gülen, tutuklu gazeteci Ahmet Şık’ın üzerinde çalıştığı kitap taslağı hakkında yapılan tartışmalarda isminin gündeme getirilmesiyle ilgili ilk kez konuştu.

Ergenekon’da tutuklu gazeteci Ahmet Şık’ın basılmamış kitabı ‘İmamın Ordusu’na başlatılan taslak avı ABD’de yaşayan Fethullah Gülen tarafından da yankı buldu.

Gülen, avukatı aracılığıyla yaptığı açıklamada şu değerlendirmelerde bulundu: “Bugüne değin aleyhimde birçok yayın yapıldı ve onlarca kitap yayınlandı. Ancak basılmamış bir kitabı engellemek gibi bir gayretim hiç olmadı. Sadece kişilik haklarıma saldırılar, şahsıma mesnetsiz suçlamalar ve iftiralar karşısında bir vatandaş olarak hukuk çerçevesinde hakkımı aradım. Hukuka aykırı olduğu tespit edilmiş ve hakkında tazminat kararı verilmiş kitaplar bile tekrar basılıp satılmaktadır.

Bilhassa 28 Şubat sürecinde aleyhimde, psikolojik harekât mahsulü neredeyse hepsi birbirinin kopyası ısmarlama pek çok kitap piyasaya sürüldü. Bu kitaplardaki iddialar Yargıtay’ın da oy birliğiyle tasdik ettiği beraatim ile neticelenen mahkemede ileri sürülen iddialardan farklı değildi. Hatta bu kitaplar dava dosyasına da eklenmiş ve içerikleri iddianameye konulmuştu. Ayrıca bu kitaplarda yer alan iddiaların kıymeti harbiyesi kamuoyuna da malumdur.

İletişim çağında her türlü yayının internet gibi vasıtalarla rahatça yapılabildiği bir zamanda herhangi bir yayının muhatap okuyucuya ulaşmadan engellenmesinin mümkün olmadığı açıktır. Böylesi teşebbüslerin yasaklanmak istenen yayına alakayı artıracağı da ortadadır. Bahsi geçen kitapla ve yazarıyla alakalı şahsen herhangi bir şikâyetim ve dava talebim olmamıştır.

Konu tamamen Türk Yargısının meselesi olup adli makamların bahis mevzuu kitap hakkında hangi gerekçeyle ve delillerle soruşturma başlattıklarını da bilmiyorum. Tamamen bağımsız yargıya ait bir konuda da lehte veya aleyhte değerlendirmede bulunmam tabii ki söz konusu olamaz. Elbette düşünce, ifade ve basın özgürlüğü demokrasinin vazgeçilmez esaslarındandır. Fakat herhangi bir özgürlüğün kamu düzeni aleyhinde veya kişilik haklarına saldırı ve masum insanları karalama maksatlı olarak kullanılamayacağı da yine demokrasinin ve insan haklarının en temel düsturlarındandır.”

Açıklamada ayrıca, Gülen’in avukatı Orhan Erdemli, son günlerde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın bazı işlemleri nedeniyle müvekkili Fethullah Gülen’e yönelik yargısız infaz mahiyetinde haksız yayınlar yapıldığını kaydetti.

NTVMNSBC –  Haber7-AA – 28 Mart 2011

İmamın Ordusu Kitabı Hakkında Bilgiler 2011,Ahmet Şıkın Kitabı İmamın Ordusu İçeriği,Odatv Soruşturmasında İmamın Ordusu Kitabında Neler Yazıyor,İmamın Ordusu Kitabı Oku,İmamın Ordusu Kitabının İçeriği Hakkında Bilgi

Tagged with: , , , ,

302 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "İmamın Ordusu Kitabında Neler Yazıyor Ahmet Şıkın Kitabı 2011"

  1. Akif Cemil dedi ki:

    HEPİNİZ SAÇMALIYOSUNUZ..CAHİL CAHİL KONUŞUYORSUNUZ..ASLINDA HİÇBİRŞEYDEN HABERİNİZ YOK VE KAFANIZA GELDİĞİ GİBİ YORUMLUYORSUNUZ..HİÇ AMA HİÇ MANTIKLI DEĞİLSİNİZ..BİLİYOR MUYDUNUZ?

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.