İnsan Hayatını Güçleştiren Duygular Nelerdir

Cuma, 20 Mayıs 2016, 21:33 | Genel | 2 Comments
by ozden

İnsanı Olumsuz Etkileyen Duygular, İnsan Hayatını Güçleştiren Duygular Nelerdir

İnsan duyguları ile yaşayan bir canlıdır. Bu duygular bazen hayatımızı güzelleştirdiği gibi bazen de hayatımızı olumsuz etkileyerek yaşamımızı zorlaştırır. Ama ne olursa olsun insanoğlu bu duygulardan uzak kalamaz.

Hayatımızı zorlaştıran duyguların başında iki şey arasında kararsız kalmak vardır. Eğer bu iki şeyi de gerçekten çok istiyorsak hangisini seçeceğimiz konusunda karar veremez ve zor duruma düşeriz. Bir diğer olumsuz duygu sevdiklerimizden ayrılmaktır. Kişi arkasında çok sevdiği insanları bırakarak bir yere gidiyorsa adeta canından can kopar. Kötü duyguların arasında ölümü de unutmamak gerekmektedir. Ölüm yakınımızda da uzağımızda da olsa bizler çok kötü duygulara kapılırız.

İnsanın hayatını zorlaştıran diğer duygular öfke, nefret, kıskançlık, kin gibi kulağa bile hoş gelmeyen duygulardır. Dikkat edilirse bu duyguların tümü olumsuz davranışlar sonucu ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle hayatımızda her zaman sevgi, merhamet, hoşgörü gibi olumlu duygular besleyerek yaşamamızı kolaylaştırmamız gerekmektedir.

Hayatımızı Zorlaştıran Duygular Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

 

2 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "İnsan Hayatını Güçleştiren Duygular Nelerdir"

  1. sanane dedi ki:

    Yaa daha uzun yazabilen yok muu

  2. aslı dedi ki:

    gfyjhb nmfujvgh

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.