İnsanlar Arasındaki İletişimde En Büyük Problem Nedir

Çarşamba, 21 Mayıs 2014, 23:15 | Genel | 0 Yorum
by ozden

İletişimdeki Problemler Nelerdir, İnsanlar Arasındaki İletişimde En Büyük Problem Nedir

İnsanlar arası etkileşimde en önemli problem kişilerin birbirlerini dinlememeleridir. Her insanın karşısındaki kişiye söylemek istedikleri vardır. Ancak bu kişi eğer bizim söylediklerimizi dinlemiyor ya da dinliyormuş gibi yapıyorsa ortaya çok büyük iletişim problemleri çıkacaktır

Bir insan bize bir şeyler söylemek veya bizimle konuşmak istiyorsa onu can kulağı ile dinlemek ve anlamaya çalışmak gerekmektedir. Eğer onu dinlemezsek o kişinin derdini anlamamız mümkün değildir. Karşıdaki kişiyi gerçek anlamda anlamanın yolu onu dikkatle dinleyerek kendisi ile empati kurmaya çalışmaktır. Empati kurmak kendimizi karşımızdaki kişinin yerine koymayı gerektirir.

Karşısındaki kişiye değer vermeyen ve onun anlattıklarını hafife alan kişiler olumsuz bir iletişim örneği sergilerler. Bu da sosyal anlamda çok önemli bir sorundur. Unutmamak gerekir ki her insan başlı başına çok değerlidir ve herkesin anlattıkları kendisi için çok önemlidir. Bu nedenle karşımızdaki kişi ne anlatırsa anlatsın onu saygı ile dinlemek gerekmektedir.

İletişimde Yaşanan Sorunlar Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.