İnsanların hangi faaliyetleri yaşam alanlarını olumsuz etkilemektedir

Cumartesi, 26 Nisan 2014, 14:29 | Genel | 4 Comments
by tayyar

Doğal hayatı etkileyen olumsuz durumlar, bu yazımızda sizler için insanların hangi faaliyetlerinin yaşam alanlarını olumsuz etkileyeceği hakkında bir yazı paylaşacağız.

İnsanlar yaşamlarını sürdürebilmek için en birincil kaynak olan beslenmeye ihtiyaç duyarlar. Geçmişteki yüzyıllarda insanlar hep bu yüzden savaşmış ve üstün gelmek için mücadele etmiştir. Ancak günümüzde besin kaynaklarına ulaşmak kolaylaşmış ve insanlar artık yemek savaşları değil yaşam alanı savaşları vermeye başlamışlardır. Dünya nüfusunun artmasından dolayı insanlar hep yeni yerleşim yerleri açmaya başlamıştır. Bunun elbette ki birçok olumsuz sonucu ortaya çıkmıştır.

İnsanlar ormanları yok ederek yerlerine yerleşim yerleri ve evler yapmıştır. Bu yüzden ekolojik denge bozulmuş, yeşil alan miktarı azalmıştır. Bunun yanı sıra kasıtlı olarak çıkarılan orman yangınları yüzünden de birçok ormanlık alan tahrip olup imara açılmış, bu nedenle yaşam alanları kısıtlanmıştır. Ayrıca insanların fabrika atıklarını nehirlere dökmesi, zararlı bir çevre oluşturmuştur. İşte bütün bu nedenlerden dolayı dünyada yaşam gittikçe kötüleşmekte ve zorlaşmaktadır. Acil bir önlem alınmazsa belki bir gün biz de kötü bir çevrede yaşamak durumunda kalabiliriz.

images

Yaşam Alanlarını Olumsuz Etkileyen Faaliyetler Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz. 

4 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "İnsanların hangi faaliyetleri yaşam alanlarını olumsuz etkilemektedir"

 1. zsdddssds dedi ki:

  çok güzel

 2. SANANE dedi ki:

  OKIOKIK

 3. Hande dedi ki:

  Harika tam istediğim gibi.Yazanın ellerine sağlık vallaha.

 4. furkan dedi ki:

  tüm bilgiler çok malesef çok kısa

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.