İnsanların İbadetlerini Düzenli Yapmalarını Engelleyen Faktörler

Pazartesi, 8 Ağustos 2016, 15:44 | Genel | 1 Yorum
by ozden

İnsanların İbadet Etmelerini Ne Engeller, İnsanların İbadetlerini Düzenli Yapmalarını Engelleyen Faktörler

İnsanların ibadet etmelerini zorlaştıran birtakım etkenler mevcuttur. Bu etkenler kişinin kendisinden kaynaklanabileceği gibi dışarıdan da kaynaklanabilir. Kişinin beden ve ruh sağlığındaki sorunlar, isteklerinin gerçekleşmemesinin verdiği moral bozukluğu, batıl ve sapkın inançlara yönelme bu etkenlerin kişinin kendisinden kaynaklanan sorunlarındandır.

Herhangi bir dine inanarak o dine bağlı kalmak ve gereklerini yerine getirmek insanın yaşamını olumlu yönde etkileyen bir durumdur. Bir dine bağlı olan insanlar kendilerini ruhsal açıdan dingin hisseder. Bu dünyada yaptıklarının Allah tarafından görüldüğünü ve melekler tarafından günah ve sevap defterine yazıldığı düşünme dünyadaki kötülükleri önceden önlemeye yardımcı olur.

Kişilerin dinlerini tam olarak bilmemeleri ve hurafelerle dinden soğutulmaları da insanların ibadet etmelerini engelleyen unsurlar arasında yer almaktadır.

İbadeti Engelleyen Durumlar Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "İnsanların İbadetlerini Düzenli Yapmalarını Engelleyen Faktörler"

  1. sude dedi ki:

    cok kısa olmuş.bir genç olarak söylüyorum tamamiyle internet telefon bilgisayara okadar çok bağlanmışız ki dünyaya geliş sebebimizi unutur olmuşuz sanki dünyaya sadece yaşamak için gönderilmişizde bütün vaktimizi ona sarf ediyoruz gibi. hayır dünyaya yaşamak için gönderilmedik ebedi olan hayatta tarafımızı seçmek için gönderildik ama internet gibi faktörler bizim zamanımızı boş işlerle harcatıyo o nedenle disipline edilmemiz lazım biraz da insanın kendi çabasıyla uzaklaşıp ibadetlerine yoğunlaşması lazım

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.