İpek Yolunun Dünya Tarihindeki Yeri

Salı, 21 Şubat 2012, 18:41 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum
by admin

İpek Yolunun Dünya Tarihindeki Yeri Hakkında , İpek Yolunun Dünya Tarihindeki Yeri , İpek Yolunun Dünya Tarihindeki Yeri İle İlgili Bilgiler

İpek Yolu Doğu ve Batı kültürleri arasında bir köprü kurulmasını sağlamış ve bu sayede Doğu’ nun zengin medeniyeti Batı’ nın uygarlığını ve ticaretini geliştirmiş, Avrupa coğrafyası içine sıkışmış kalmış Batı uygarlığı bu sayede yeni ufuklara yelken açmıştır. Bunun yanında İpek Yolu üzerinde yer alan medeniyetler birbirleri ile daha derin iletişimler kurmuş ve insanın yeryüzünü algılaması konusunda son derece ciddi mantıklar geliştirmiştir. Ayrıca, hiç şüphesiz ticaret gelişmiş, ekonomik anlamda modern ekonomik faaliyetlere en yakın faaliyetler yine bu dönemde oluşmuştur. İpek Yolu’ nun bir başka etkisi ise özellikle Avrupa Mutfağı’ na olmuştur. Hindistan ve Çin’ den gelen baharatlar, Yemen’ den gelen kahve Batı’ nın damak zevkini önemli ölçüde değiştirmiş ve geliştirmiştir.

İpek Yolunun önemi nedir?
İpek Yolunun Dünya Tarihindeki Önemi nedir
İpek Yolu hakkında bilgi

 

İpek Yolunun Dünya Tarihindeki Yeri Konusu Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz …

 

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.