İşitme Engelliler Öğretmenliği Bölümü Nedir Mesleği Hakkında Bilgi

Perşembe, 14 Nisan 2011, 18:37 | Bilgi Paylaşımı | 1 Yorum
by admin

Üniversite sınavına hazırlanan ve İşitme Engelliler Öğretmenliği bölümünü seçecek adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte İşitme Engelliler Öğretmenliği Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

İşitme Engelliler Öğretmenliği Bölümü Tanıtımı

Normal öğrencilerle eğitim alamayacak olan işitme engelli öğrencileri eğitecek öğretmenleri yetiştirmek amacıyla, eğitim veren bir bölümdür.

Çalışma Alanları :

Milli Eğitime bağlı okullara sınıf öğretmeni (işitme engelliler) olarak  atanmakta, branş derslerine girememektedirler.
Sosyal hizmetler, çocuk esirgeme kurumu, rehabilitasyon merkezinde çalışabilirler. Olanakları olanlar özel eğitim merkezi açabilir.

İşitme Engelliler Öğretmenliği Nedir, İşitme Engelliler Öğretmenliği Ne İş Yapar, İşitme Engelliler Öğretmenliği Maaşları,İşitme Engelliler Öğretmenliği İş İmkanları, İşitme Engelliler Öğretmenliği İş Çalışma Alanları, İşitme Engelliler Öğretmenliği Mesleği Hakkında Bilgiler, İşitme Engelliler Öğretmenliği Bölümünün Geleceği, İşitme Engelliler Öğretmenliği Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, İşitme Engelliler Öğretmenliği Bölümü Tercih Edilir mi

Bu Bölüm Hakkındaki Düşüncelerinizi Aşağıdaki Yorum Aracılığıyla Hemen Paylaşabilirsiniz

, İşitme Engelliler Öğretmenliği Tanıtımı, İşitme Engelliler Öğretmenliği Kazanç Durumu,Meslek Rehberi, İşitme Engelliler Öğretmenliği Mezunları Ne İş Yaparlar,İşitme Engelliler Öğretmenliği Bölümü İş Olanakları, İşitme Engelliler Öğretmenliği Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, İşitme Engelliler Öğretmenliği İş Bulma Durumu

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "İşitme Engelliler Öğretmenliği Bölümü Nedir Mesleği Hakkında Bilgi"

  1. MUSA GEZERGE dedi ki:

    insanlar engellilerre yardım etmekte haz duyması gerektiğini düşünüyorum

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.