İslam Dininin Aileye Verdiği Önem

Salı, 22 Aralık 2015, 11:21 | Genel | 7 Comments
by tayyar

İslamda ailenin yeri ve önemi, bu yazımızda sizlere İslamiyetin aileye verdiği değer ve önem hakkında kısa bilgi paylaşacağız.

Tüm insanlar bir yuva içinde hayata gözlerini açar. Anne ve babasının gözetiminde büyüyen çocuklar ileride daha sağlıklı ve ahlaklı bireyler olarak topluma kazandırılır. Bu nedenle İslamiyet aile bağlarının kuvvetli olmasına oldukça önem vermiştir. Çünkü bir çocuğun ilk eğitimini aldığı ve çocukluk yıllarının büyük bir bölümünü geçirdiği yer ailesinin yanıdır. İslamiyet’e göre aile kutsal bir değer ifade etmektedir. Bu nedenle İslamiyet meşru evliliklerin ve mutlu bir ailenin insan ve toplum açısından büyük bir değer olduğunu söylemektedir. Çünkü toplumun yapıtaşı ailelerdir. Ailelerin sağlıklı bireyler yetiştirmesi toplumun daha ahlaklı bir kurum olmasını sağlayacaktır. Yani her şey ailede başlar ve ailede biter. Bu nedenle dinimiz aile yapılarının bozulmaması gerektiğini savunmaktadır. Bizler de bunun bilincinde olarak aile bağlarımızın kuvvetli olmasına özen göstermeliyiz.

indir (4)

İslamiyet’te Ailenin Önemi Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz.

7 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "İslam Dininin Aileye Verdiği Önem"

 1. ceylin dedi ki:

  sapıklar

 2. Göktürk dedi ki:

  Peki neden GRE’nin yorumu onaylandı?

 3. karakter dedi ki:

  :P

 4. sümeyye dedi ki:

  u

 5. GRE dedi ki:

  öpüşelim mi

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.