İsrafı Önlemek İçin Neler Yapmalıyız

Cumartesi, 18 Mart 2017, 23:50 | Ödev | 0 Yorum
by ozge2017

İnsanlar yaşamsal faaliyetlerini yerine getirebilmek ve daha kolay bir şekilde hayat yaşayabilmek için kendilerine birçok nimetin sunulduğunun farkındalardır. Fakat kimi zaman bu farkındalık olmamakta ve sahip olduklarımızın kıymetini unutarak israf yapabilmekteyiz. Fakat israf etmek hem dinimiz hem de toplumumuz tarafından hoş karşılanmamakta olup insana ve doğaya büyük ölçüde zararlar vermektedir. Bizler de bu konu ile ilgili bilinçlenmek adına yayınlamış olduğumuz bu yazıda, sizlere israfı önlemek için neler yapmalıyız kısaca bilgi vereceğiz.

israfı önlemek ile ilgili görsel sonucu

İsrafı önlemek için öncelikle her insanın israfın zararları hakkında bilinçlendirilmesi gerekmektedir. Daha sonrasında ise sahip olduğumuz her şeyi ihtiyacımız olan kadar kullanmaya özen göstermeliyiz. Her zaman birikim yapmalı ve ihtiyaç dışı bir şey satın almamaya ya da kullanmamaya dikkat etmemiz gerekmektedir.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.