İsrafın Zararları Nelerdir

Salı, 15 Nisan 2014, 4:44 | Genel | 0 Yorum
by ozden

İsraf Yapmanın Olumsuzlukları, İsrafın Zararları Nelerdir

İsraf elimizde bulunan şeyleri amacına uygun olmadan kullanmak ve bu maddeleri ziyan etmek, aşırı tüketmek anlamına gelmektedir. İsrafın kişiye pek çok olumsuz etkisi bulunmaktadır.

Kişi kullandığı maddeleri gereğinden fazla kullandığında bir gün gelir o şeylere muhtaç olur. İstaf kişinin hem bedenen hem de kesesine zarar verir. Örneğin gereğinden fazla tüketilen yemek insanın beden sağlığını bozar. Yine aynı şekilde evde olan ürünleri boş yere kullandığımızda sonradan ihtiyaç halinde yenilerini almak zorunda kalırız. Bu nedenle israf çok kötü bir davranıştır.

Sahip olduğumuz şeylerin boşa tüketimi milli ekonomiye de zarar vermektedir. Boşa yanan bir elektrik ya da boşa akıtılan bir su ülkemizin doğal kaynaklarının da tükenmesine sebep olmaktadır. Bu nedenle israftan her zaman kaçınmak gerekmektedir. Unutmamak gerekir ki israfı dinimiz de yasaklamıştır. İsraftan her zaman uzak durmak gerekmektedir.

İsrafın Zararları İle İlgili Yazı Hakkında Düşüncelerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

 

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.