İstanbul Taksi Tasarım Projesi Yarışması Oylaması 2011

Çarşamba, 15 Haziran 2011, 15:49 | Genel | 2 Comments
by admin

Imageİstanbul Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği Taksi Tasarım Projesi Yarışması çerçevesinde, İstanbullular, yeni taksi tasarımını seçmek için oy kullanmaya başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklama ve oylama katılım bilgileri şöyle:

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, İstanbullu’ya daha konforlu ulaşım hizmeti verebilecek taksilerin tasarlanması amacıyla düzenlenen, Taksi Tasarım Projesi Yarışması’nda son aşamaya gelindi.
Teknolojik gelişmelere uygun, yüksek güvenlik ve emniyet tedbirlerine sahip engellilerin de ihtiyaçlarını karşılayabilecek, İstanbul’a özgü bir taksi tasarımının elde edilmesi amacıyla düzenlenen yarışmanın sonucu halk oylamasıyla belirlenecek.

Image

Ulusal çapta düzenlenen yarışma, genel taksi, eko-araç taksi, taksi durağı ve taksi iletişim sistemleri tasarımı konularında yapıldı. Yarışmaya, profesyoneller, üniversite öğrencileri ve ortaöğretim teşvik kategorisi olmak üzere üç farklı kategoride yarışmacı katıldı.
Jürinin dört konu için belirlediği toplam 20 proje, bugün itibarıyla ”http://taksitasarim.ibb.gov.tr” internet adresinden oylanabilecek. Oylamalar, 29 Haziran Çarşamba gününe kadar sürecek.

Image

Halk oylamasıyla seçilen projelerin ilanı, 1 Temmuz Cuma günü yapılacak.
İstanbullular, daha önce tramvay modelini ve otobüs rengini de seçmişti.

AA – 15 Haziran 2011

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Taksi Tasarım Projesi Oylaması 2011,İstanbul Yeni Taksi Modelleri Nasıl Olacak 1 Temmuz 2011,İstanbul Taksi Modeli Seçme Oy Kullanma İşlemleri,İstanbul Belediyesinin Yaptıracağı Yeni Taksi Modelleri 2011

2 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "İstanbul Taksi Tasarım Projesi Yarışması Oylaması 2011"

  1. emre dedi ki:

    bı programdamı yapıoruz yoksa dusuncelermı nasıl programsa nerde bulucam

  2. hayrettin dedi ki:

    tercihim arkadan çekişli sakatların binebilmesi için ayrı yerin olması daha uygundur…

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.