İzmir’de Öğrenci Öğretmenini Öldürdü

Çarşamba, 26 Eylül 2012, 14:47 | Gündem | 2 Comments
by admin

Öğrenciyi koruyan, öğrenci merkezli eğitim sistemi öğretmenlere çektirmeye devam ediyor. Sınıf içerisinde otoritesini kaybeden öğretmenlere son zamanlarda öldürülme vakaları da eklendi. Bu kez 14 yaşındaki ilköğretim öğrencisi öğretmenini bıçaklayarak öldürdü. İzmir’de ilköğretim öğrencisi genç, dün geç kalma meselesi yüzünden tartıştığı öğretmen sınıfın gözü önünde bıçaklayarak ağır yaraladı. Hastaneye kaldırılan 40 yaşındaki öğretmen kurtarılamadı.

İzmir’de Nezire Marzeci İlköğretim Okulu’nda sabah saatlerinde öğretmenine kızan (H.K-14) adlı öğrenci, yaklaşık on yıldır aynı okulda görev yapan fen bilimleri dersi öğretmeni Sevilay İlkgül Durukan’ı (40) karın boşluğu ve kalçasından yaraladı.

Aldığı bıçak darbeleriyle ağır yaralanan Sevilay öğretmen, hemen okulun yakınlarında bulunanÖzel Baki Uzun Hastahanesi’ne kaldırılıp ameliyata alındı. Sevilay öğretmen tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Öte yandan haberi öğrenir öğrenmez hastahaneye gelen öğretmen Sevilay Durukan’ın eşi kalp rahatsızlığı olan eşi Hüseyin Durukan da, eşinin durumunun ağır olduğunu öğrenince rahatsızlandı ve hastahanede tedavi altına alındı.

Bıçaklanan öğretmenin yeğeni Hakan Öztüzün’den edinilen bilgilere göre, sekizinci sınıf öğrencisi H.K, önceki gün derse geç gelince bıçakladığı öğretmen Sevilay İlkgül Durukan tarafından geç kağıdı alıp gelmesi yönünde uyarıldı. Öğretmenin isteği üzerine kağıdı alıp sınıfa gelen ve öğretmenin masasına fırlatıp oturan H.K, ders zili çalmadan sınıfı terketti.

Öğretmenlerin okulda ve derslerde sürekli sorun çıkardığı belirtilen H.K adlı öğrenci, bu sabah ilk derste öğretmenini ‘bıçaklamakla’ tehdit etti. Teneffüs çalınca da okulun yakınındaki evine koşup, evde bulduğu bıçağı alıp, “Kendimi bıçaklayacağım” diyerek okula koştu. İkinci derse giren H. K, tehdidini yerine getirerek, evden getirdiği bıçakla öğretmeni Sevilay İlkgül Durukan’ı yaraladı.

Aldığı bıçak darbeleriyle ağır yaralanan Sevilay öğretmen, hemen okulun yakınlarında bulunan Özel Baki Uzun Hastahanesi’ne kaldırılıp ameliyata alındı.

Okul yönetiminin haber vermesi üzerine okula gelen emniyet güçleri, H.K’yı gözaltına aldı.

Ameliyat devam ederken bilgi veren Prof. Dr. Bahattin Canbilgi, “Hastan çok kan kaybetmiş. 8 ünite kan verildi. Hayati tehlikesi çok yüksek.” dedi.

Ağır yaralı Sevilay İlkgül Durukan yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Yaşadıklarına inanamayan meslektaşları ise olayın şokunu uzun süre üzerlerinden atamadı. Öte yandan eşinin durumunun ağır olduğunu duyunca rahatsızlanan Hüseyin Durukan’ın hastanedeki tedavisi de sürüyor.

İzmir Nezire Marzeci İlköğretim Okulu öğrenci öğretmeni öldürdü , İzmir öğrenci öğretmeni bıçakladı öldürdü haberi

26 Eylül 2012

2 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "İzmir’de Öğrenci Öğretmenini Öldürdü"

  1. mustafa dedi ki:

    iyi etmiş eline sağlık böyle öğretmenleri tavana asıcaksın

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.