Kendi Düşen Ağlamaz Kompozisyon

Salı, 22 Nisan 2014, 17:52 | Genel | 0 Yorum
by ozden

Kendi Düşen Ağlamaz Sözünün Anlamı, Kendi Düşen Ağlamaz Kompozisyon

Her insan hata yapabilir ve bu hataları yapa yapa kendi ayakları üzerinde durmayı öğrenir. Bu nedenle çocuklarımızı küçük yaşlardan itibaren kendi hallerine bırakarak kendi seçimlerini yapabilmeleri için serbest bırakmalıyız. Bu serbestlik kontrollü bir serbestlik olsa da bu şekilde bir davranış çocukların kişiliklerini geliştirmeye katkı sağlayacaktır.

Her insan tercihleri ile birlikte yaşar. Ve davranışlarının sonuçlarını bazen iyi bazen de kötü olarak alır. İnsan kendi seçimleri doğrultusunda yapmış olduğu davranışlardan olumsuz etkilenirse bu durumdan hiç şikâyetçi olmamalıdır. Çünkü bu davranışımız tamamen kendi isteğimiz ile gerçekleşmiştir ve bizim bunun sonuçlarına katlanmamız gerekmektedir.

İnsanoğlu yapısı gereği başkalarının sözünün dinlemez, özellikle de dik başlı insanlar kendi bildiklerini okuyarak sonunda zor duruma düşerler. Ancak onlar için yapacak bir şey yoktur çünkü kendi düşen ağlamaz.

Kendi Düşen Ağlamaz Ne Demektir Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

 

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.