Kereviz – Kerevizin Faydaları Nelerdir

Cumartesi, 6 Ekim 2012, 23:07 | Bilgi Paylaşımı | 2 Comments
by admin

Kereviz Nedir , Kerevizin yararları,Kereviz Neye İyi Gelir, Kerevizin Sağlığa Faydaları,


Kereviz Nedir
Maydanozgiller familyasından, kökleri ve yaprakları sebze olarak kullanılan kokulu, iki yıllık bir bitkidir. İçeriğinde sedanonik anhidrit, sedanolin, limonen, palmirik asit, gayakol gibi maddeler vardır. Yaprakları ve baş kısmı kullanılır.

Kerevizin Faydası Nelerdir

Uyarıcı ve idrar söktürücüdür. İktidarsızlığı giderir. Cinsel istekleri kamçılar. Şeker, guatr ve yüksek tansiyonda faydalıdır. Böbrek, akciğer ve karaciğer hastalıklarını önler. Mideyi kuvvetlendirir. İştah açar. Sürmenajda faydalıdır. Sinir yorgunluğunu giderir. Kanı temizler. Karaciğer şişliğini giderir. Böbreklerdeki kum ve taşların dökülmesinde yardımcı olur. Safra ifrazatını düzenler. Nikris ve romatizmada faydalıdır. Susuzluğu keser ve vücuda serinlik verir. Kalp hastalarına tavsiye edilir. Ses kısıklığını giderir.

————————————————————————————————————————————————————-

Kereviz – Kerevizin Faydaları Nelerdir Kereviz Nedir , Kerevizin yararları,Kereviz Neye İyi Gelir, Kerevizin Sağlığa Faydaları, Kereviz Nedir Maydanozgiller familyasından, kökleri ve yaprakları sebze olarak Kereviz Hakkında Bilgiler, Kereviz ne demek, Kereviz Nedir, Kerevizin Faydaları, Kerevizin Faydası, Kerevizin Yararları

2 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Kereviz – Kerevizin Faydaları Nelerdir"

  1. ayten dedi ki:

    istifadesi necedi?gunde ne qeder istifade edmeliyiz

  2. Hatice Durukan dedi ki:

    ben dogal yolla beslenme ve ilac kullanmadan hastaliklarla bas etmek icin bitkilerin neye yaradigini merak ediyorum ve bunun icin arastiriyorumda. umarim aradigim cevaplar bu sayfada vardir.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.